haber18Çankırı Karatekin Üniversitesi Personeli Sudan'a Gitti

Çankırı Haberleri - Haber18

Tarih: 14-06-2017 01:13 Haber18 Üniversite Haberleri Muhabir: Kubilay  Bu haber: 1984 Defa okundu

Çankırı Karatekin Üniversitesi Personeli Sudan'a Gitti


Çankırı Karatekin Üniversitesi akademik ve idari personelinden oluşan 16 kişilik heyet,  Erasmus+ KA107 Projesi kapsamında 21-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında Sudan Alzaiem Alazhari Üniversitesine gitti.

Alzaiem Alazhari Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde bulunan Elektrik, Bilgisayar, Gıda ve İnşaat  Mühendisliği bölümlerinde ders veren 4 öğretim görevlisinin yanı sıra heyette  bulunan 12 kişilik diğer grup, kendi alanlarıyla ilgili Sudanlı meslektaşlarıyla karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Ülkemizi Sudan'da temsil eden Yunus Emre Enstitüsünü ve TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı) Hartum Koordinatörlüğünü ziyaret eden heyet, Sudan Eğitimden Sorumlu Devlet Bakanı, Yüksek Öğrenim Bakanı ve İnsan Kaynakları Bakan Yardımcısına Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Erasmus+ KA107 projesi hakkında bilgi verdi.

Afrika'nın en modern eğitim merkezlerinden biri olarak gösterilen ve ÇAKÜ ile TİKA tarafından ortaklaşa kurulan merkezi ziyaret eden heyet üyelerine, Sudan’ın ilk kadın rektörü olan Alzaiem Alazhari Universitesi Rektörü tarafından katılım belgeleri verildi. 

  

 

 

 

 


ANA SAYFAANA SAYFA
  haber18 - Çankırı Haberler  

Haber18 Çankırı, Haber ve Reklam ajansına aittir. Sitemizdeki  Haber ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz. 

Haber18