Çankırı’da enerji yatırımının ön görüşmesi yapıldı


Tarih: 11-06-2017 03:18 Valilik Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 4027 Defa Görüntülendi


Çankırı’da enerji yatırımının ön görüşmesi yapıldı


Çankırı’ya yapılacak yenilenebilir enerji yatırımının ön görüşmesi yapıldı


Çankırı’ya yapılması planlanan yenilenebilir enerji yatırımı Çankırı Valisi Mesut Köse başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda görüşüldü.
Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulması planlanan ve Güneş enerjisi paneli üretecek olan fabrika, Türkiye’nin 2023 hedefleri arasında yer alan yenilenebilir enerji üretiminin arttırılması hedefine de büyük katkılar sunacak.
Çankırı Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantıya Çankırı Valisi Mesut Köse, Çinli Hanergy Group CEO’su Li Hejun ve firma yetkilileri, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner ile ilgili kamu kurum amirleri katıldı.

FABRİKADA 500 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
Hanergy Group tarafından kurulacak olan fabrikada yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği belirtildi. Güneş enerjisi paneli üretilecek olan fabrika 480 hektar alanda kurulacak. 36 hektar üzerine proje kapsamındaki yapılar yapılacak, 12 hektar ise Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) çalışmaları için ayrılacak.
Yatırım kapsamında ayrıca istenmesi halinde Hanergy Group tarafından Ar-Ge Enstitüsü kurulup yerli teknik eleman da yetiştirilecek.

TÜRKİYE’NİN 2023 ENERJİ HEDEFLERİE KATKI SUNACAK
Yapılan anlaşma gereği Hanergy Group tarafından, Türkiye’nin 2023 hedefleri arasında yer alan yenilenebilir enerjinin yüzde 30 arttırılması hedefine katkı amacıyla Güneş Enerjisi Endüstri Park Projesi ile 300 Megawattlık bir enerji parkı kurulacak.

ARAŞTIRMA VE HAZIRLIK İÇİN 6 AY SÜRE İSTENDİ
Yatırımı yapacak olan Hanergy Group, gerekli araştırma ve hazırlığın yapılması için 6 ay süre istedi.
Çin kanunlarına göre yurtdışına yapılacak yatırım için istenen İyi Niyet Belgesi de Organize Sanayi Bölgesi yönetimi ile firma arasında imzalandı.

ÇANKIRI YABANCI SERMAYE İÇİN CAZİBE MERKEZİ OLMAYA DEVAM EDİYOR
5’inci Yatırım Teşvik Bölgesi’nde yer alan Çankırı’ya yapılacak yatırımların Organize Sanayi Bölgesine yapılması halinde 6. Bölge teşvikleri aldığını ifade eden Hanergy Group CEO’su Li Hejun, bu sebepten dolayı yatırımlarını Çankırı’ya yapmayı düşündüklerini aktardı. İlgilerinden dolayı Vali Mesut Köse ve Çankırı iş dünyasına teşekkür eden Hejun, Çankırı’nın Türkiye’nin merkezinde yer alması ve büyükşehirlere yakın olmasının da tercihlerinde etkili olduğunu kaydetti.

Çankırı Valisi Mesut Köse Haberleri

Etiketler:

Çankırı’da enerji yatırımının ön görüşmesi yapıldı  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com