Vali Talimat Verdi. Öğrencilerinin Sorunu Çözüldü


Tarih: 06-06-2017 20:31 Valilik Haberleri Muhabir: Kubilay  Bu haber: 10038 Defa Görüntülendi

Vali Talimat Verdi. Öğrencilerinin Sorunu Çözüldü

Çankırı Valisi Mesut Kösenin Talimatı İle Üniversite öğrencilerinin ulaşım sorunu ortadan kalktı
Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrenciler için Çankırı Valisi Mesut Köse’nin talebi ile Çankırı Belediyesi tarafından Terminal ve Üniversite arasına otobüs seferleri başlatıldı.
 
Şehir dışından gelerek Üniversiteye gitmeye çalışan öğrenciler direkt sefer olmadığı için iki, bazen de üç otobüs değiştirmek zorunda kalıyordu.
 
Bu konudaki taleplerini Vali Mesut Köse’ye ileten öğrencilerin isteği karşılık buldu. Konuyu Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ile görüşen Vali Köse, sorunun çözüme kavuşmasını sağladı. Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk’ün koordinasyonuyla terminal ve üniversite arasında açılan hatta çalışacak otobüsler sabah 06.45 ile gece 23.30 saatleri arasında görev yapacak.
 
Okullar açıkken 15 dakikada bir kapalıyken ise 30 dakikada bir hareket edecek olan otobüsler, öğrencilerin okula daha rahat gidebilmesini sağlayacak. Şehir dışından gelen vatandaşların ise şehir içine kısa sürede geçebilmelerine olanak tanıyacak.
 
Çankırı Valisi Mesut Köse, Terminal ile Üniversite arasında yeni otobüs seferi başlatan Çankırı Belediyesi ve Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür etti.

 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com