haber18Çankırı Kızılırmak Bebeklerine  Yoğun İlgi

Çankırı Haberleri - Haber18

Tarih: 29-05-2017 15:55 Haber18 Kızılırmak Haberleri Muhabir: Kubilay  Bu haber: 2612 Defa okundu

Çankırı Kızılırmak Bebeklerine Yoğun İlgi


Pendik Belediyesi tarafından 13.sü düzenlenen Uluslararası Geleneksel Sanatçılar Buluşması  24 Mayıs- 4 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Pendik Sahil Etkinlik Alanı’nda 10 gün sürecek festivalde Türk sanatçıların yanı sıra Arjantin, Arnavutluk, Azerbaycan, Bangladeş, Bosna Hersek, Bulgaristan, Endonezya, Hırvatistan, İran, Japonya, KKTC, Libya, Meksika, Mısır, Özbekistan, Pakistan, Panama, Paraguay, Portekiz, Suriye, Tayvan, Ukrayna ve  Yunanistan’dan toplam 58 sanatçının standı yer alıyor.

Sanatçılar Buluşmasına İlimiz adına Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Doç.Dr.Hacer Nurgül Begiç “Bez Bebek, Keçe ve İpek Koza” dalında katıldı.

Ülkemizde Bez Bebekler konusunda uzman olan sanatçının standında sergilediği Kızılırmak bölgemize ait “Bez Bebekler” ziyaretçilerin yanı sıra diğer ülke sanatçılarından da yoğun ilgi görüyor.

 

 


ANA SAYFAANA SAYFA
  haber18 - Çankırı Haberler  

Haber18 Çankırı, Haber ve Reklam ajansına aittir. Sitemizdeki  Haber ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz. 

Haber18