Vali Mesut Köse, Hacet Duası’na katıldı


Tarih: 14-05-2017 12:39 Ilgaz Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 4682 Defa Görüntülendi


Vali Mesut Köse, Hacet Duası’na katıldı


Çankırı Valisi Mesut Köse, Ilgaz Şeyh Yunus Köyü’nde asırlık Hacet Duası’na katıldı


Çankırı Valisi Mesut Köse, Çankırı’nın Ilgaz ilçesine bağlı Şeyh Yunus Köyü’nde asırlardır devam eden Hacet Duası’na katıldı. 7 yılda bir gerçekleştirilen Hacet Duası’na Vali Köse’nin yanı sıra İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil Altıntaş, Ilgaz Kaymakamı Muhammed Gürbüz, AK Parti eski Çankırı Milletvekili İdris Şahin binlerce köylü katıldı.

Horasan erenlerinden Şeyh Yunus’un köye geldiği günün anısına 7 yılda bir gerçekleştirilen duada 7 kurban kesilip misafirlere ikram ediliyor. 1046 yılından bu yana sürdüğü rivayet edilen hacet duasına katılan Şeyh Yunuslular ile çevre köy ve ilçelerden gelen misafirler Şeyh Yunus’un kabrini ziyaret ederek dua ediyor.

Şeyh Yunus Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği ile Köy Muhtarlığının işbirliğiyle organize edilen hacet duasına katılan Vali Mesut Köse Şeyh Yunusluları bu özel günde yalnız bırakmadı. Horasan ereninin kabrini de ziyaret ederek dua eden Köse, Türk Bayrağı’na olan bağlılıklarıyla bilinen köyde, Köy Muhtarı Yunus Sinan’a bayrak hediye etti. Vali Köse, köy halkının kendi emekleriyle diktirdiği dev bayrağın kurulduğu alanı gezerek köylülerle hatıra fotoğrafı çektirdi.


 

 

 

 

 

 


Etiketler:

Vali Mesut Köse, Hacet Duası’na katıldı  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com