Emin Akbaşoğlu. O Hayalin İhalesi Yapılıyor


Tarih: 09-05-2017 23:26 Siyaset Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 9302 Defa Görüntülendi

Emin Akbaşoğlu. O Hayalin İhalesi Yapılıyor

Milletvekili Emin Akbaşoğlu’ndan Müjdeler Gelmeye Devam Ediyor
Çankırı Milletvekili Akbaşoğlu söylemini gerçekleştirdi. 50 yıllık hayal gerçek olacak. Dedi. O hayalin ihalesi yapılıyor

Çankırı Milletvekli Av Muhammet Emin Akbaşoğlu, göreve geldi ilk günden itibaren itina ile takip ettiği projeler bir bir hayata geçiyor.

Akbaşoğlu Milletvekil olduğu ilk günlerde Kızalaryolu barajı ile yakından ilgilendi. O günlerde” 50 yıllık özlem bitecek”demişti.  Ayrıca yıllardır çile olan Çankırı Korgun – Kurşunlu yolununda yapılması için sürekli görşmelerde bulunarak buraların halkın hizmetine girmesi için yaptığı girişimler sonuç verdi.

Çankırı Korgun – Kurşunlu yolununun ihalesi 2 Mayıs 2017 tarihinde yapıldı.

50 yıldır beklenen ve artık  hayal olduğu gözüyle bakılan Kızlaryolu barajıda ihale ediliyor.

Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu çabaları ile ilimize kazamdırılın bu baraj başta ilimiz olmak üzere Kastamonu ve Çorum illerinine de büyük katkı sağlayacak. Önümüzdeki yıllarda ekonemiye sağlayacağı katkılarlada ülkemiz ekonemisine güç katacak.  İtiyaç halinde önmüzdeki 100 -200 yıl ilimizin içme suyu sorunuda olmayacak.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Milletvekili Akbaşoğlu”Yıllardır beklenen KURŞUNLU Devrez "KIZLARYOLU BARAJI" ALLAH'a Hamdolsun 31 Mayıs 2017 tarihinde ihale ediliyor. Gövde yüksekliği yaklaşık 100 metre olan, 120 milyon metreküp su tutacak olan, 5MW elektrik üretimi ile Çankırı, Kastamonu ve Çorum illerimizde yaklaşık 160 bin dekar arazinin sulanmasına vesile olacak ÇANKIRI'mızın en yüksek Barajının yaklaşık maliyeti 400 milyon (eski para ile 400 trilyon) lira. Çankırımıza, aziz hemşehrilerimize ve bölgemize hayırlı olsun.”dedi


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com