Kiraz Entegre Mücadele Eğitim Toplantısı Yapıldı


Tarih: 27-04-2017 14:52 Eldivan Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 5370 Defa Görüntülendi


Kiraz Entegre Mücadele Eğitim Toplantısı Yapıldı


Eldivan’da Kiraz Yetiştiriciliği ve Kiraz Entegre Mücadele Eğitim Toplantısı Yapıldı


Bakanlığımız tarafından uygulanmakta olan 2017 yılı Yatırım Programında yer alan Bitki Sağlığı ve Uygulamaları Kontrolü Projesi Kapsamında,  Eldivan Kiraz Yetiştiricileri Birliği üyelerine ve İlçemizde bulunan kiraz yetiştiricileri ile  '' Kiraz Entegre Mücadelesi '' konulu toplantı yapıldı.

Çankırı Eldivan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı salonunda yapılan Toplantıya Eldivan Belediye Başkanı Nusrettin GÖKÇER, Eldivan İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Osman KAVUT, Eldivan Kiraz Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet KARATATAR, Birlik üyeleri ve Kiraz yetiştiricileri katılmıştır.

Toplantıda Çankırı İl Müdürlüğü ve Eldivan İlçe Müdürlüğü teknik ekipleri, Kiraz Entegre Mücadelesinde uyulacak kurallar ve yapılacak işlemler hakkında bilgi verdi. Ayrıca Eldivan İlçesinde Kiraz yetiştiriciliği ve pazarlamasında yaşanılan sıkıntılar hakkında soru cevap şeklinde çiftçilerimizin talepler ve düşünceleri alınmıştır. Toplantıda Birlik üyelerinden EKÜY Projesinde yer alan üreticilere malzeme dağıtımı gerçekleştirilmiştir.


 

Etiketler:

Kiraz Entegre Mücadele Eğitim Toplantısı Yapıldı  İLÇELER Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com