Bakan Ayaz İle Sürpriz Telefon Görüşmesi


Tarih: 09-04-2017 23:52 Bayrramören Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 6998 Defa Görüntülendi

Bakan Ayaz İle Sürpriz Telefon Görüşmesi


Çankırı Valisi Mesut Köse her ay gerçekleştirdiği ilçe ziyaretlerine bu ay Bayramören ilçesi ile devam etti. Vali Yardımcısı Yakup Ömeroğlu, İl Jandarma Komutanı Halil Altıntaş, Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker ile birlikte Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürlerinin ve İl Genel Meclisi Üyelerinin de katıldığı ziyarette Vali Köse, ilçeye bağlı mahalle ve köylerin muhtarlarıyla bir araya gelerek talep ve sorunlarını dinledi.
Bayramören ilçesine bir çalışma ziyareti gerçekleştiren Vali Mesut Köse ilk olarak İlçe Kaymakamı Mehmet Fatih Koca’yı makamında ziyaret etti. Her ay bir ilçeye ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade eden Vali Köse, “Bu vesileyle ilçelerimizin sorunlarını görüyor, taleplerini dinliyoruz. Ayrıca muhtarlarımızla da bir araya gelerek köylerimiz ve mahallelerimizle ilgili talepleri alıyoruz, istişareler yapıyoruz” dedi. Bayramören ilçesinin küçük ve gelişmeye müsait bir ilçe olduğunu aktaran Köse, ilçenin turizm, tarım ve meyveciliğe elverişlibir bölgede olduğunu ve bunun değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

ESKİ BAKAN NEVZAT AYAZ İLE SÜRPRİZ TELEFON GÖRÜŞMESİ
Çankırı Valisi Mesut Köse, eski Milli Savunma ve Milli Eğitim Bakanı Nevzat Ayaz’ı telefonla arayarak hasbihal etti.Aynı zamanda Bayramörenli olan Nevzat Ayaz’a hemşehrilerinin selamını ileten Vali Köse, Ayaz’ın Bayramören ve Çankırı’ya getirdiği yatırımları anımsatarak eski bakana teşekkür etti.

BELEDİYENİN TALEPLERİ ANINDA CEVAP BULDU
Vali Mesut Köse, Kaymakamlık ziyaretinin ardından Bayramören Belediyesine geçti. Belediye Başkanı Halil Muratoğlu tarafından karşılanan Köse, Belediyenin çalışmaları hakkında başkandan bilgi aldı. İlçe nüfusunun az olması sebebiyle bütçelerinin az olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Muratoğlu, bu durumun hizmetlerde aksamaya sebep olduğunu söyledi.
Vali Köse’ye ilçenin acil olarak çözülmesi gereken bazı sorunlarını aktaran Muratoğlu, ilçede görev yapan memurlar için konut sıkıntısı çektiklerini, ilçede hareketliliğin sağlanabilmesi için bu sorunun ortadan kalkması gerektiğini iletti. Vali Mesut Köse ise atıl durumda olan bazı binaların bu iş için belediyeye tahsis edilebileceğini ifade ederek, hizmetin aksamaması için her zaman Bayramören ilçesine desteğe hazır olduklarının altını çizdi.

VALİ KÖSE MUHTARLARI TEK TEK DİNLEDİ
Kaymakamlık ve Belediye ziyaretlerinden sonra Bayramören Müftülük binasında Muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi. Çankırı Valisi Mesut Köse’nin başkanlık ettiği toplantıda AFAD ve İl Jandarma Komutanlığı’nın sunumunun ardından muhtarlara tek tek söz verildi. Köyleri ve mahaleleri ile ilgili taleplerini Vali Köse’ye ileten muhtarların talepleri not ederek ilgili müdürlere talimatlar veren Köse, muhtarların bütün taleplerini karşılamaya gayret edeceklerini ifade etti. Muhtarların toplantıya gösterdiği ilgiye teşekkür eden Vali Mesut Köse, köylerde ve mahallelerde sorunların ortadan kalkması için bu tür istişare toplantılarının önemine dikkat çekti. Bütün muhtarların dinlenmesi ve soruların cevaplanmasının ardından toplantı sona erdi.

MESUT KÖSE ASIRLIK KÖPRÜYÜ İNCELEDİ
Vali Mesut Köse, Çankırı’nın Bayramören ilçesinde 19. Yüzyılda ilçe halkının gayretleriyle Melan Çayı üzerine kurulmuş olan tarihi köprüyü inceledi. Tamamen ahşaptan yapılmış olan asırlık köprü hakkında bilgi alan Köse, beraberindekilerle birlikte köprüden geçerek hatıra fotoğrafı çektirdi. Bayramören Köprüsünün ilçe turizmine katkıda bulunabilecek bir yapı olduğunu söyleyen Vali Köse, ilçe halkının köprüye sahip çıkması gerektiğini vurguladı.
19. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen köprünün Türkiye’deki sayılı ahşap köprülerden olduğu ve koruma altında olduğu belirtildi.


 

 

 

 

 

 

 




  Bize ait Haberlerimizi Resmi Daireler Kaynak Göstererek Kullana Bilirler
Haber18 ve Reklam Ajansı. Sitedeki yazıların bir kısmı yada tamamı ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz
basın mensupları,haberci,gazeteci,yazarlar  EDİTÖR GİRİŞİ  

 
 

Merkez Aksu Çankırı Türkiye 18200

Çankırı haberleri  ANA SAYFA

 

Çankırı, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir Çankırı.



Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio




Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com