Ilgaz Serçeler Köyde  27 Ev Yandı


Tarih: 03-04-2017 16:20 Ilgaz Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 10084 Defa Görüntülendi

Ilgaz Serçeler Köyde 27 Ev Yandı


Çankırı Ilgaz Serçeler Köyünün Yarısı Yandı

Ilgaz İlçesine yakın köylerden biri olan serçeler köyünde sabah saatlerinde çıkan yangında 47 haneli köyde 27 ev yandı.

Evin birinde çıkan yangın rüzgarın da etkisi ile tüm köyü sardı. Olay yerine gelen Ilgaz itfaiyesi yetersiz kalında Çankırı, Tosya Belediyeleri ile Çankırı, Kurşunlu, Çerkeş, Bayramören ve Ilgaz Orman İşletme Müdürlüklerinin müdahalesi ile yangın söndürüldü.

Şu anda soğutma çalışmaları yapılıyor.

Çankırı Valisi Mesut Köse Ilgaz ilçesi Serçeler köyünde çıkan yangın esnasında olay yerine giderek gerekli talimatları yerinde verdi ve  incelemeler de bulundu.

Vali Mesut Köse” Bu gün saat 10 sıralarında çıkan yangında 47 haneli köyde 27 ev yandı.
Öncelikle vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum.  Devlet olarak her zaman olduğu gibi bu günde burada yapılması gerekenleri yapıyoruz. 
Devletimizin tüm imkanlarını kullandık. Yangın söndü soğutma çalışmaları devam ediyor. Gerekli talimatları arkadaşlarımıza verdim.  Köy 47 hane olmasına rağmen 3 kişi köyde kalmakta.Halkın çoğunluğu yaz aylarında geliyor. 
Bu gün ve yarin köy dışında yaşayan vatandaşları köye geleceğinden çadırların kurulması, kumanya gibi ihtiyaçların giderilmesi için çalışmalar başladı.
Vali yardımcımıza ve ilçe Kaymakamımıza da talimatlar verdim. Halkımızın ihtiyaçları noktasında yapılması gereken ne varsa kısa sürede ve en iyi şekilde yapılacak. Gerekirse Ilgaz öğretmen evi ve oteller dede tedbirler alınacak.
Bundan sonrasında  da az önce bekittiğim gibi arkadaşlarımız hasar tespit çalışmaları yapıyorlar.  Hasar netleşince devlet olarak imkanlarımız ve kanunlarımız çerçevesin de gerekenler yapılacak. Yangın esnasında ve sonrasında Ankara nezlinde görüşmeler yaptım. Hasar tespit çalışmaları sonrasında da Milletvekillerimizle birlikte gerekli görüşmeler yaparak halkımız için yapılması gerekenleri yapacağız. Biz büyük ve güçlü bir ülkeyiz.

Olayda can kaybının olmaması tesellimiz olurken, yaşanan olaydan dolayı halkımıza tekrar geçmiş olsun “dedi.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  Bize ait Haberlerimizi Resmi Daireler Kaynak Göstererek Kullana Bilirler
Haber18 ve Reklam Ajansı. Sitedeki yazıların bir kısmı yada tamamı ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz
basın mensupları,haberci,gazeteci,yazarlar  EDİTÖR GİRİŞİ  

 
 

Merkez Aksu Çankırı Türkiye 18200

Çankırı haberleri  ANA SAYFA

 

Çankırı, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir.Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com