Argoya Veda Güzel Türkçe’ye Merhaba


Tarih: 14-03-2017 23:14 Korgun Haberleri Muhabir: Haberci  Bu haber: 4158 Defa Görüntülendi


Argoya Veda Güzel Türkçe’ye Merhaba


Çankırı Korgun İlçesinde Argoya Veda Güzel Türkçe’ye Merhaba Projesi


Korgun Orta ve İlkokulu olarak Türkçemizin güzel konuşulmasını ve argo dilinin son bulmasını hedeflemekteyiz. Okulumuzda ve ilçemizde bu konuya dikkat çekmek için “Argoya Veda Güzel Türkçe’ye Merhaba!!!” projesi başlatılmıştır.

Proje etkinlik takvimi çerçevesinde okulumuzda birçok faaliyet gerçekleştirilmiştir. Türk kültürünün ve Güzel Türkçe’nin temsilcisi niteliğinde olan Hacivat-Karagöz ve Meddahlık gösterisi, Türkçemizi doğru kullanmaya ve farkındalık oluşturmaya yönelik veli, öğrenci ve öğretmen seminerleri düzenlenmiştir. Okulumuzda “Türkçe Sokağı” oluşturulmuştur. Öğrencilere yönelik slogan yarışması düzenlenerek, belirlenen sloganlarla afiş ve pankartlar bastırılmıştır.Okul koridorlarına farkındalık oluşturabilecek çıkartmalar yapıştırılmıştır. Proje kapsamında, resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenerek dereceye giren öğrenciler ödüllendirilmiştir. İlçemizin önde gelen büyükleri ile “Türkçemizin Güzel Kullanımı” konusunda röportajlar yapılmıştır.

Proje öncüsü olan Okul Müdürü Dilek ÇOHANTİMUR, projenin amacını“ Buprojeyle başta öğrencilerimiz ve velilerimiz olmak üzere, çevremizdeki herkesin Argo diline karşıbir cephe oluşturması amaçlanmaktadır. Bununla birlikte, Güzel Türkçemizi kullanırken daha dikkatli olunması, hoşgörü ve iletişimin artırılması konusunda daha duyarlı olunması hedeflenmektedir. “ şeklinde belirtmiştir.

 


  


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com

haber18.com Çankırı Haberleri

Çankırı haberleri