0


Tarih: 09-03-2016 15:16 Orta Haberleri Muhabir: Haberci  Bu haber: 12140 Defa Görüntülendi


0


Çankırı Orta ilçesinde Bir Köy Üç Proje Toplantıları Devam Ediyor


Çankırı Orta Dernekler Federasyonunun 3 ay önce başlattığı "Bir Köy Üç Proje" toplantıları devam ediyor. Program kapsamında her ay ilçenin bir köyünde köy derneği ve muhtarlık organizesinde toplantı düzenleniyor. Toplantıya Milletvekilleri, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Bürokratlar, Dernek başkanları ve yönetimleri katılıyor. Köyün öncelikli üç sorununu belirleyen dernek yönetimi ve muhtarlık köyde ağırladığı yetkililere sunum yapıyor ve yetkililerce sorunları için çözüme başlanıyor. Ayrıca Lavanta üretiminin Orta‘da başlatılması için ilçe kaymakamı da sunumuyla misafirleri bilgilendiriyor.
Orta Federasyonunun bu ayki toplantısı Kırsakal Köyünde yapıldı.

Toplantıda Kırsakal Köyünün Park, Mezarlık yolu, Cami genişletme projeleri tanıtıldı, Sn.Kaymakam Mehmet İlidi , Orta ilçemiz ve köylerini marka haline getirecek olan Lavanta yetiştiriciliği ile ilgili sunumunu yaptı . Ortamızın yeni tanıtım sloganı "18,5 DÜNYANIN ORTASI" baskılı, Kaptan Mustafa Can‘ın hediyesi formaları Orta Belediye Başkanımız  Bayram Yavuz Onay‘a takdim edildi.

Toplantıyla ilgili görüşlerini aldığımız Orta Federasyonu Başkanı Şaban CAN şöyle konuştu: "Bizler federasyon olarak Sayın Kaymakamımızın da desteğiyle her ay bir köyümüzde toplantı yapıyoruz. Belediye Başkanlarımız, dernek başkanlarımız,muhtarlarımız ve bürokratların katılımıyla köylerimizin öncelikli üç sorununu bize projelendirip sunum yapmasını istiyoruz. Yetkililerimiz gereken bilgileri aldıktan sonra köylerimizin sorunlarının çözümü için hemen ertesi gün çalışmaya başlıyorlar ve bu şekilde sorunu yerinde görerek aldıkları önlemler ve başlatılan köy projeleriyle daha başarılı hizmet sunumuna vesile oluyoruz. Dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz bu toplantılarımız her ay bir köyümüzde devam edecek. Ayrıca bu ayki toplantımıza katılan Sn. millet vekilimiz Hüseyin Filiz‘e, Sn. Kırşehir Millet vekili ve Ak Parti teşkilat başkan yardımcısı Hacı Turan‘a , Sn Kaymakamımız Mehmet İlidi‘ye, Orta Belediye Başkanımız Bayram Yavuz Onay‘a, Yaylakent Belediye Başkanımız Kadir Dede‘ye, Çankırı İl Genel Meclis Başkanımız Ruhi Şeker‘e, İl Genel Meclis Üyelerimiz Ahmet Kaşkaya ve Enver Güngörmüş‘e, Orta ve Yaylakent Belediye Meclis üyelerine, Keçiören Belediye Başkan Yardımcılarımız Sn.Semih Kanıbir ve Sn.Gürsel Yılmaz‘a, Keçiören Belediye Başkan Danışmanı Sn.Zeki Albayrak‘a, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sn.Ahmet Arslan ve Sn.Bekir Yılmazoğlu‘na, Keçiören Belediyesi Meclis üyesi ve Belko Genel Müdür Yardımcısı Sn.Fatih Tezcan‘a, Keçiören Tapu Müdürümüz Sn.Hamdi Erşen‘e, İstanbul Orta Dernekler Birliği Başkanı Sn.Mehmet Güneş‘e, Ankara Orta Dernekler Birliği Başkanı Sn.Harun Bülbül‘e, Karşıyaka Mezarlığı Baş İmamı Muhterem Hocamız Sn.Münir Özcan‘a, tüm üye dernek başkanlarımıza, tüm Köylerimizin Muhtarlarına, bu güzel organizasyonu bize hazırlayan Kırsakal Köyü Dernek Başkanımız Tevfik Kayhan,yönetimi ve Kırsakal Köyü Muhtarımız Mevlüt Arslan ve köy ihtiyar heyetine, toplantımıza iştirak eden, emeği geçen tüm dostlarımıza canı gönülden teşekkür eder saygılarımızı sunarız."

Orta Federasyonunun "Bir Köy,Üç Proje" toplantıları önümüzdeki aylarda yapılmaya devam edilecek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler:

0  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com