0


Tarih: 24-01-2017 21:04 Siyaset Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 8599 Defa Görüntülendi


0


Çankırı Milletvekili Akbaşoğlu, 500 Yıl Önce Kazanılan İslâmın Sa


Çankırı Milletvekili Av.Muhammet Emin Akbaşoğlu:500 yıl önce bugün 22 Ocak 1517 tarihinde Yavuz Sultan Selim Hanın kumandasındaki Ordumuz, Ridaniye Zaferi ile İslâmın Sancâktarlığını Aziz Milletimize hediye etti.
Kutsal emânetler İstanbul'a getirildi. Şanlı ecdâdımızın emânetine sahip çıkanlara ne mutlu, dedi.

Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan da Ridaniye Zaferi ile İslâmın Sancaktarlığını Aziz Milletimize hediye eden ecdadımız Osmanlı padişahı  I. Selim'e ithafen   İstanbul'da yapılan en büyük köprüye O'nun ismini  verdi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü; 59 metre genişliği ile dünyanın en geniş, 322 metre kule yüksekliği ile eğik askılı köprü sınıfında dünyanın en yüksek  asma köprüsü ve 1.408 metrelik ana açıklığı ile üzerinde raylı sistem bulunan en uzun, en uzun orta açıklığa sahip asma köprüsüdür.

Dedemiz Fatih Sultan Mehmet Han gemileri karadan,  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan araçları ve trenleri denizin altından yürüttü.

Ülkemizde ecdadımıza ve onların emanetlerine sahip çıkan, hizmet üstüne hizmet üreten bir lider ve kadronun işbaşında olduğunu vurgulayan Milletvekili Akbaşoğlu, ülkemizde güzel gelişmeler olurken ilimizde de yatırımlar noktasında güzel gelişmeleri müjdeledi.

"ŞANLI ECDÂDIMIZIN EMÂNETİNE SAHİP ÇIKANLARA NE MUTLU “dedi
 

 


Etiketler:

0  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com