0


Tarih: 17-01-2017 09:00 Gundem Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 4009 Defa Görüntülendi


0


Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır Yıldıztepe’deki Ilgaz Otel’de ç


Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır Yıldıztepe’deki Ilgaz Otel’de çalışan gazetecilerle bir araya gelerek öğle yemeği ikram edip,  kutlama pastası kesip sohbet ettiler.

Programa katılan gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Çayır, Ilgaz’ın Türkiye’nin parlayan yıldızı olmak zorunda olduğunun altını çizerek, “Ilgaz büyürse Çankırı büyür, Çankırı büyürse Ilgaz büyür. Bugün bu otel (Ilgaz Otel)  yapılmasaydı 70 yataklı Armar otel kalacaktı. Gönlümüzden geçen, burada daha çok otelin olması, Ilgaz’ın dünya çapında bir marka olması” diye konuştu.

Başkan Çayır, Başbakan Binali Yıldırım’ın Ilgaz’ı ziyaretinde sarf ettiği ‘Ilgaz insanı 24 ayar’ söylemine aynen katıldığının altığını çizerek,  “Başbakanımız, Ilgaz’ın; yazıyla, kışıyla, baharıyla, sonbaharıyla farklı bir ilçe olduğunu, Allah’ın buraya tabiatın bütün zenginliklerini verdiğini ama en büyük eksikliğin tanıtım, altyapı olduğunu vurguladı, gecikme durumunun olduğunu söyledi” diyerek eksikliği O’nun da dile getirdiğinin altını çizdi.

Günü birlik gelen birçok vatandaşın tuvalet ihtiyacını karşılayacak yer olmadığını ifade eden Başkan Çayır “Biz prefabrik olarak destek olalım, İl Özel İdaresi en kısa zamanda bu sorunu çözecektir.” sözleri ile soruna çözüm istedi.

 Otel yönetiminin, çöplerinin tam alınmadığından şikayetçi olduğuna değinen Çayır, yığılmış çöpleri göstererek “ Belediye Meclisi’nden karar çıkardık. Buranında çöplerini almaya her zaman hazırız. Her ne kadar benim mücavir alan dışımda olsa da bu topraklar bizim topraklarımız. Biz sizler gibi memleketimizi, milletimizi, devletimizi seviyoruz” diye konuştu.

Birkaç gün içinde torununun dünyaya geleceği müjdesini veren Başkan Çayır, torununun isminin Ilgaz olacağının altını çizerken, “Ilgaz şarkılara, türkülere, tablolara konu olmuş. Her şey Ilgaz için” vurgusunu yaptı.

Ülke gündemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Çayır “Gün, birlik- beraberlik günü. Önce ülkem, milletim, ondan sonra diğerleri diyoruz. Yani şahsi bir şeyimiz yok. Önemli olan ülkenin birlik ve beraber olup şu zor dönemi hayırlısıyla atlatması.  Allah bize iyi günler göstersin, ekonomi ve siyaseti düzlüğe çıkaralım. Yaşamış olduğumuz içeride 15 Temmuz, dışarıda Irak, Suriye’deki badireleri atlatıp güzel ülkemizin ayakta kalmasını, mahşer gününe kadar devam etmesi en büyük temennimiz” dileklerinde bulundu.

Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı ve Ilgaz Otel işletmecisi Adem Can’da yaptığı konuşmada “Hep memlekette bir iş yapalım, yaşayalım sevdamız var.  Ankara ve İstanbul’da yaşayan insanların bir özlemi de Çankırı’yı baba ocağı, ana kucağı, toprağımız, son durağımız diye düşünüyor.  Bu sene burayı hizmete açtık, Çankırı’ya hizmet etmeye çalışıyoruz. Bizlerin eksiği olacak, sizler de yapıcı olarak bizim eksiğimizi söyleyeceksiniz, eleştireceksiniz.” dedi. 

Önümüzdeki süreçte Yıldıztepe’de bulunan bungalov evlerinin ihaleye çıkacağını, yeniliklerin yapılacağını,   teleferik hattının Ilgaz Otel’in arkasına geleceğini ve pistlerin yapılacağını söyleyen Can,  otel altında bulunan futbol sahasının çimlerinin yenilenip kendilerine devredileceğini, bunun yanında spor salonu yapmayı planladıklarını belirtti.

Ilgaz İl Genel Meclis Üyesi Ali Gökçe, basının İl Genel Meclisi çalışmalarını yakından takip ettiğini ifade ederek, “Bizlerin hizmet noktasında sunduğumuz tekliflerimizi basınımız gündemine alır ve o gündem arkasından bizler de bir kamuoyu oluştururuz, yardımları kolayca alırız” sözleri ile basının önemine işaret etti.

 “Çankırı’nın kalkınması turizm, turizmin lokomotifi de Ilgaz dağı. Belediyenin imkânları malum, araç- gereç yönünden, personel yönünden hiçbir olur yok. Hiç olmazsa İl Özel İdare’den bir tane greyder verelim” diyerek Orta ilçesine dozer verilmesini örnek gösteren Gökçe, “ Ilgaz Çankırı’nın en büyük ilçesi. Dumlupınar kapandı oradaki araç gereç İl Özel İdare’ye verildi. Dumlupınar’ın yükünü Ilgaz çekiyor ama Ilgaz’a bir tane greyder verilmedi. Sayın Vali’ye bu konuyu ifade ettim.  O da İl Özel İdaresi Genel Sekreteri’ne talimat verdi. Genel sekreterimizde ‘bakarız’ dedi. Ilgaz için, dağ için, turizm için gelen tüm misafirler Ilgaz’ın turizm elçisi. Gittikleri yerlerde Ilgaz’ı anlatıyor,  Ilgaz’ı tanıtıyor. Sevdamız Ilgaz’sa, turizmse bunları el birliği ile yapmalıyız” şeklinde Ilgaz için destek istedi.

Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Murt Demir ise gazetecileri Ilgaz’da ağırladığı için Başkan Çayır’a teşekkür etti. Daha sonra teleferiğe binen gazeteciler, Yıldıztepe’nin eşsiz doğa harikasını yukarıdan izleme fırsatı buldu, karın zevkini doyasıya yaşadı.

........................................................


Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:


Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:
Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:


Etiketler:

0  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com