0


Tarih: 15-01-2017 21:37 Egitim Haberleri Muhabir: Haberci  Bu haber: 6730 Defa Görüntülendi


0


Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulundan Anlamlı Gezi


Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu, son sınıf öğrencileri ile anlamlı bir gezi düzenledi.

Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu, 14 Ocak 2017 Cumartesi günü 8. Sınıf öğrencilerinin katıldığı Ilgaz gezisi düzenledi.  Dönem sonu yorgunluğu ile TEOG stresini  atmak,  moral ve motivasyon depolamak, öğrencilere hem tarih bilinci  hem de çevre ve doğa sevgisi  kazandırmak amaçlı yapılan geziye son sınıf öğrencileri ile idareci ve öğretmenler katıldılar.

İlk önce yol güzergahında bulunan İstiklal Yolunda durularak İstiklal Yolu’nun önemi ile bundan yaklaşık 103 yıl önce 90.000 askerimizin donarak şehit olduğu Sarıkamış hakkında bilgiler aktarıldı. Karlar üzerinde atalarının yaşadıkları çetin mücadeleyi onların yerine kısa bir süreliğine de olsa yaşayanve şehitlerimiz için okunan hatim duasına hep birlikte amin diyen öğrencilerin oldukça duygulandıkları görüldü.

Daha sonra Ilgaz Yıldıztepe’ye geçen öğrenciler, bol bol kızak kayarak, kar topu oynayarak, teleferiğe binerek ve kar üzerinde yemeklerini yiyerek streslerini attılar. Ilgaz ilçemizin doyumsuz kış manzarası eşliğinde unutamayacakları güzel bir gün geçirdiler.
 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Bu Gün: 20-08-2018 11:20 - Çankırı haberleri