0


Tarih: 15-01-2017 21:37 Belediye Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 5814 Defa Görüntülendi


0


Meslek Edinme Kursunu Bitiren Hanımlara Sertifikaları Dağıtıldı


Çankırı Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen sertifikalı meslek edindirme kursları sona erdi.

Çankırı Belediyesi Kadın İstihdam Merkezi’nde düzenlenen Overlok ve Recme Makineci Kurslarına 45 kadın katıldı. 3’er hafta devam eden kurslarda Çankırı Belediyesi kurs mekanı ve temrinlik malzeme ihtiyacını karşılarken, İŞKUR kursiyer kadınlara günlük 20 lira harçlık verdi. Milli Eğitim Müdürlüğü de kurs hocalarının teminini sağladı. 43 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığı kurslar sonunda Belediye Kadın İstihdam Merkezi’nde sertifika töreni düzenlendi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in eşi Zeynep Perihan Dinç’in yanı sıra İŞKUR İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı sertifika töreninde kadınlara hitaben bir konuşma yapan Başkan Dinç “Biz biliyoruz ki, hanımefendileri ne kadar iyi donatırsanız, kadınlar ne kadar güçlü ve birikimli olursa o kadar ileri seviyede oluruz. 2004 yılından itibaren bu bilinçle kadınlarımızı dört duvar arasından çıkarıp sosyal hayatın içine çekmek için yaptığımız çalışmaları sizler çok iyi biliyorsunuz. Sosyal kültürel faaliyetlerin yanısıra kurduğumuz bu istihdam merkezinde de aile bütçesine katkı sağlamak isteyen siz değerli hanımefendilere çeşitli kurslar düzenleyerek üretim yapmalarını teşvik ediyoruz. Üretim yapmanızda ve ürettiğiniz ürünlerin pazarlanmasında da arkadaşlarımız sizlere yardımcı oluyor. Bizler her zaman diğer kurumlarımızla birlikte sizlerin yanındayız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından kursiyerlere sertifikaları verildi.  

 

 


Etiketler:

0  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com