0


Tarih: 15-01-2017 19:26 Egitim Haberleri Muhabir: Haberci  Bu haber: 3892 Defa Görüntülendi


0


Erasmus+ Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Projesinin Başlangıç


Erasmus+ Programı 2016 teklif çağrısı Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Projeleri kapsamında Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatör olduğu “DevelopingtheCapacity of Pre-School Education (Okul Öncesi Eğitim Kapasitesinin Geliştirilmesi)” projesiTürkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir.

Kabul edilen projenin amaçları arasında; Okul öncesi öğrencilerinin öğrenme çıktıları, okul öncesi yaygın rehberlik-danışma sistemi ve Avrupa’da yaygın veli eğitimi konusunda bir zemin oluşturmak; Avrupa’da okul öncesi eğitimde birliği sağlamak amacıyla kullanılmak üzere çevrimiçi e-platform geliştirmek ve okul öncesi eğitim teftişlerine standart getirmektir.

Proje kapsamında okul öncesi öğrencilerinin öğrenme çıktılarını takip edebilmek amacıyla okul öncesi öğretmenleri, müdürleri ve müfettişlerinin erişimine açık bir çevrimiçi platform oluşturulacaktır.

Proje ile etkili bir denetleme sistemi için yollar bulunmaya çalışılacak, deneyimler paylaşılacak ve etkili bir denetleme sistemi nasıl olmalı konusu tartışılacaktır.

Proje ortakları Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Çankırı İstiklal Anaokulu; yurtdışı ortakları ise Romanya, Slovakya, Bulgaristan’da bulunan Milli Eğitim Müdürlükleri, anaokulları ve eğitim alt yapılı okul dışı kurumlardır.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı’nın başkanlığında şube müdürlerimiz Kenan YADA ve Tuncay KAYAPINAR’ın katılımıyla müdürlüğümüz proje ofisimizce gerçekleştirilen ve yerel ortaklarımız Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden Bülent PANCARCI ve Murat IŞIK, Çankırı İstiklal Anaokulu Müdürü Nükhet EFE ve Okul Öncesi Öğretmeni Reyhan VURAL’ınkatılımıyla,12 Ocak 2016 Perşembe Günü Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Proje Başlangıç Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleştirilen toplantıda iki yıllık faaliyet planı, ortaklar arası görev dağılımı planlanmıştır. Aynı toplantıda, Mart ayında yurtdışı ortaklarının katılımıyla Çankırı’da gerçekleştirilecek olan hareketliliğin program taslağı dagörüşülmüştür.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı30 Eylül 2018’de sona erecek projenin hazırlanması ve uygulanması aşamasında emeği geçen ve geçecek olan herkese teşekkür etti.


 


Etiketler:

0  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com