0


Tarih: 10-01-2017 13:30 Egitim Haberleri Muhabir: Haberci  Bu haber: 7563 Defa Görüntülendi


0


Çankırı’da Proje İmam Hatip Lisesinden Çankırı’da Geographic Kül


Çankırı Hacı Murad-ı Veli Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Öğretmenleri Uğur Ezer rehberliğinde “geographic külliye” ismiyle üç boyutlu coğrafya sergisi açıldı.
Açılan sergide izohips ve renklendirme yöntemiyle oluşturulan haritalar, volkanizma ve peribacalarının oluşum serüvenleri, üç boyutlu yeryüzü şekilleri, karstik arazi oluşumları ve maketleri, projeksiyon yöntemi ile yeryüzü şekilleri gibi coğrafi unsurların maketleri yer aldı.
Hazırlanan sergi okul öğrencileri arasında ilgiyle takip edilmekte. Konuyla ilgili bir açıklama yapan okul müdürü Mürsel Eroğlu “öğrencilerimiz öğrenmiş oldukları Coğrafya bilgilerini pekiştirmek ve diğer öğrencilerimiz ile de bu bilgileri paylaşmak amacı ile ciddi bir emek sarf ederek bu ilginç sergiyi düzenlemişlerdir.
Sergi coğrafi bazı tanımlamaların öğrencilerimiz tarafından daha iyi anlaşılmasına büyük katkı sağlamıştır. Bu sebeple bu serginin düzenlenmesinde rehberlik yapan Coğrafya öğretmenimizi Uğur Ezer’i ve sergiyi hazırlayan öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.
 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:

0  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com