-
 

 
0


Tarih: 26-12-2016 20:05 Ilgaz Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 9149 Defa Görüntülendi0


Başbakan Binali Yıldırım, Çankırı Ilgaz ilçemiz halka hitap etti


Başbakan Binali Yıldırım, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli'nin açılışının ardından Ilgaz ilçesine geçti. AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret eden Yıldırım, burada bir süre partililerle sohbet etti. Ardından Ilgaz Belediyesine giden Yıldırım'ı burada Belediye Başkanı Arif Çayır karşıladı. Başbakan Yıldırım gerçekleşen ziyarette, Çayır'dan ilçeye ilişkin bilgi aldı.

Başbakan Binali Yıldırım, belediye önünde toplanan vatandaşlara hitap etti. Yıldırım yaptığı konuşmada, öğle saatlerinde 139 yıllık hayali gerçeğe dönüştürdüklerini, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli'ni açtıklarını anımsattı.

Çankırı tarafından girdikleri Ilgaz Dağı'nın diğer tarafından çıktıklarını ve toplamda 11 kilometre uzunluğunda iki tüneli tamamladıklarını belirten Yıldırım, "Artık Ilgaz, 'Geçit vermiyorum.' diyemeyecek. Yazın Ilgaz'a gidip yaylalarda vakit geçireceksiniz, dinleneceksiniz ama kışın Ilgaz'ın altından tünelle geçip Kastamonu'ya gideceksiniz. Kastamonulular da Çankırı'ya gelecek. Çankırı'ya giderken de Ilgaz'ı pas geçemeyecekler." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, vatandaşın yüzünü güldürmek için her şeyi yaptıklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını ilçe halkına ileten Yıldırım, Erdoğan'ın da açılış için gelmek istediğini ancak önemli bir işinin çıkması nedeniyle programa katılamadığını söyledi.

Ilgaz'ın ihtiyaçlarının kendisine tek tek anlatıldığını dile getiren Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Şimdi bize düşen bunların gereğini yapmak, onun için buradayız. Burası bir anlamda benim memleketim. Benim dünürüm de Çankırılı. Dolayısıyla buraya karşı sorumluluğumuz, yükümüz bir kat daha fazla. Çankırı, Ankara, Kastamonu, Kurşunlu yolu Allah'a şükür kaymak gibi. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük milleti birleştirdik, doğu ile batıyı, kuzey ile güneyi birbiriyle buluşturduk. İstiklalin sembolü Ilgaz'dan ilan ediyorum; yolları böleriz, Türkiye'yi böldürtmeyiz, bayrağı indirtmeyiz, ezanları dindirtmeyiz. Dost düşman herkes bunu bilsin. 15 Temmuz gecesi sizler, 79 milyon vatan evladı Türkiye'ye sahip çıktınız. Alçak FET֒culara hak ettiği dersi verdiniz. Allah sizden razı olsun. O darbe gecesi benim yolum da buraya düştü. Sabahın erken saatlerinde burada bir mola verdim. Kaymakam beyin evine misafir olduk, yarım saatimizi burada geçirdik. Onun için Ilgaz'ın bizim zihnimizde özel yeri var."

Yıldırım, 780 bin kilometrekare vatan toprağının her köşesine vatandaşların duasıyla hizmet götürmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi. 

 

 

 

 

 

Etiketler:

Ilgaz Mesleki Lisesi TÜBİTAK 4006
Ilgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006

İlim Yayma Cemiyeti Liselilere İftar Verdi
Ilgaz İlim Yayma Cemiyeti Temsilciliği Liselilere İftar Verdi

Ilgaz’da Nikahlar Başkan Odasında Kıyılacak
Ilgaz Belediyesi Modern Nikah Salonuna Kavuşuyor

Ilgaz’da Pansiyon İnşaatına Başlandı
Ilgaz İlçemizde 100 Öğrencilik Pansiyon İnşaatına Başlandı

Jandarma ve Huzurevi Sakinleri Bir Arada
İl Jandarma Komutanlığı personeli Akbak Huzurevi Sakinleri Bir Arada

Başkan Çayır Başkanlı Teslim Etti
Ilgaz Belediye Başkanı Çayır Başkanlığı Teslim Etti

Rektör Ayrancı’dan Ilgaz’a Övgü Dolu Sözler
Turizm Haftası Kutlamalarında Rektör Hasan Ayrancıdan Övgü Dolu Sözler

Ilgaz Sancaktepe'de Şehitler Anıtı Açıldı
Ilgaz Sancaktepe Park Ormanı ve Kahraman Şehitler Anıtı Açıldı

Ilgaz Belediye Başkanı Kandil Mesajı
Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır. Kandiliniz Kutlu Olsun

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
  Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Yazar ve Haberci GİRİŞİ
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com