0


Tarih: 20-12-2016 11:57 Valilik Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 4765 Defa Görüntülendi

0

Çankırı Vali Yardımcısı Yakup Ömeroğlu Başkanlığında kadına Şidde
6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun hükümlerinin yerine getirilmesinde kurumlar arası koordinasyon görevi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmektedir. Koordinasyon görevinin yerel düzeyde etkin biçimde gerçekleştirilmesi amacıyla; 17.03.2016 tarih ve 29656 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “ŞiddetÖnleme ve İzleme Merkezleri Hakkında Yönetmelik” in 8. Maddesi ile “Şiddetle mücadele kapsamında sunulan hizmetlerin etkin bir şekilde yürütülmesiyle uygulamadaki sorunların giderilmesini sağlamak üzere,

Vali Yardımcısı Yakup ÖMEROĞLU başkanlığında, Jandarma Komutanı Halil ALTUNTAŞ, İl Emniyet Müdürü Fikri YALMAN, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan ÖZTÜRK, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM, İŞKUR Müdürü Alim ÇAYCI, Denetimli Serbestlik Müdürü Murat BAYRAK, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü Mehmet AKKAYA, Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Fatma DEMİREL, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yüksel YAZICI, Jandarma Komutanlığı Çocuk ve Kadın İşlem Astsubayı Sevim KARAOSMANOĞLU katılımıyla“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu”oluşturulmuştur.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM, İl Müdür Yardımcısı Bedriye KARAKOÇ, İl Müdürlüğü Personellerinden Sosyal Hizmet uzmanı, Psikolog ve Çocuk Gelişimcisi tarafından yapılan sunumda Kadına Karşı Şiddetle Mücadelede kurumların koordinasyonun önemi vurgulanmış ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında alt komisyonun oluşturularak etkin ve çözüm odaklı bir yaklaşım ile mücadele de büyük adımların atılacağı belirtilmiştir.

Vali Yardımcısı Yakup ÖMEROĞLU kadına karşı şiddetle mücadele kapsamında gerekli olan her türlü çalışmanın yapılacağını belirtmiştir.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede BİZLER DE VARIZ diyerek tüm kadınların yanında olduklarını belirttiler.


 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com