Çerkeş HaberKaymakama Veda Yemeği Düzenlediler


Tarih: 15-12-2016 20:14 cerkes Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 5957 Defa Görüntülendi


Kaymakama Veda Yemeği Düzenlediler


Çerkeş Tayini Çıkan Kaymakama Veda Yemeği Düzenlediler


Çankırı  Çerkeş ilçe  Kaymakamı  Cengiz ÜNSAL’ın Bolu İli Gerede İlçesine tayininin çıkması münasebetiyle İlçede çok yoğun katılımın olduğu bir veda yemeği düzenlendi. Etkinliğe Kaymakamı Cengiz ÜNSAL, İlçe Belediye Başkanı, İlçe Hakim ve Cumhuriyet Savcıları, İl Genel Meclis Üyeleri, daire amirleri, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, kamu kurum ve kuruluşu çalışanları ile vatandaşlar katıldı.

Veda yemeğinin ardından tüm aziz şehitlerimiz için edilen dua sonrasında katılımcılar Kaymakam Cengiz ÜNSAL hakkında duygu yüklü konuşmalar yaparak, bazı anılarını paylaştılar, kendisini hiç unutmayacaklarını ve ilçemize yaptığı çok başarılı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ettiler. Yeni görev yerinin hayırlı olması ve kendisini daha üst makamlarda görme temennisinde bulundular.

Kaymakamiz ÜNSAL için tertip edilen ve Çerkeşlilerin çok yoğun katılım gösterdiği bu veda yemeğinde oldukça duygulu anlar yaşandı.

Veda Konuşması Yapan Kaymakam ÜNSAL
‘’Değerli protokol, kıymetli mesai arkadaşlarım, değerli dostlarım ve arkadaşlarım, saygıdeğer Çerkeşliler; hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.
Sözlerime başlamadan önce cumartesi günü İstanbul’da yapılan menfur terör saldırısında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine ve yakınlarına sabr-ı cemil, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ayrıca aziz vatanımız uğruna hayatlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.
Çok değerli Çerkeşliler, öncelikle bana teveccüh gösterip bu yemeği organize ettiğiniz ve yoğun bir şekilde katılarak şereflendirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çankırı'nın güzel bir ilçesi olan Çerkeş’ten Bolu'nun güzel bir ilçesi olan Gerede’ye tayinimin çıkması sebebiyle aranızdan ayrılıyorum. 2012 yılının Ağustos ayında Elazığ’ın Karakoçan ilçesinden Çerkeş’e tayin oldum. Dört buçuk yıllık görev sürem boyunca bana verilen görevleri layıkıyla gerçekleştirmek ve istenilenin fazlasını yapmak için çok gayret gösterdim. Bu görev ve sorumluluk bilinci içerisinde tarafsız ve adil olarak Çerkeş’te yaşayan her vatandaşın kaymakamı olarak hizmet ettim. Her zaman “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturu ile hareket ettim. Devletin her zaman hoşgörüsünü, merhametini, şefkatini ve güler yüzünü göstermeye çalıştım. Fırat’ın kenarında bir kuzuyu kurt kapsa bunun da hesabının bize sorulacağı hissiyatı içerisinde oldum. Her zaman mağdurun, mazlumun yanında olmaya onların derdi ile dertlenmeye çalıştım. Makamım sonuna kadar siz değerli Çerkeşlilere hep açık oldu. Bana verilen görevleri yerine getirmenin huzuru ve bütün vatandaşlarımın gönüllerinde hoş bir seda bıraktığıma inanarak Çerkeş’ten ayrılıyorum.

Görevde bulunduğum dört buçuk yıllık süre içerisinde siz değerli Çerkeşlilerin destekleriyle çok önemli ve güzel işlere hep birlikte imza attık.

Yaptığımız hizmetleri uzun uzun anlatarak sizleri sıkmayacağım, ama birkaç örnek vermek istiyorum: Yüz kilometreye yakın asfalt yol, yaklaşık olarak 200 bin m2’lik kilitli parke döşeme, onlarca içme suyu, kanalizasyon, onlarca köyümüze çocuk parkı, köylerimizde katı atık ve çöp toplama projesi, köy konağı yapımı gibi Çerkeş’te bulunan köylerimize çok önemli yatırım ve hizmetler yapıldı.

Çerkeş merkezde; SGK binası, 30 yataklı yeni devlet hastanesi, Çerkeş Anaokulu, yeni ve modern Toplum Sağlığı Merkezi binası, Gençlik Merkezi gibi birçok hizmetin birlikte gerçekleşmesine tanıklık ettik. Yine 12 derslikli Çerkeş İmam Hatip Ortaokulu programda. Çerkeş’e geldiğimizde ilk işimiz eğitim dedik, maddi ve manevi gücümüzü eğitime harcamaya çalıştık. Sonuç olarak eğitim alanında çok başarılı sonuçlar elde ettik. Yine Çerkeşimiz açısından çok önemli olan meslek yüksek okulumuz açıldı. İlerleyen süreçte yeni bölümlerin de açılmasıyla ilçemiz eğitim alanında ciddi bir ivme kazanmış olacaktır. Yine Sosyal Yardımlaşma Vakfımız eliyle yürüttüğümüz Bakımeli SYDV Projemizin ikincisi devam etmektedir. Ayrıca İlçemiz için ayrı bir öneme haiz olan OSB’mizde ciddi mesafeler katedilmiştir. Birçok yatırımcı OSB’mize gelerek yatırım yapmaya devam etmektedir. Bu yatırımların tamamlanması ile ilçe ekonomimize ve istihdama çok katkısı olacaktır. Ayrıca Çerkeş OSB’nin 2. etabının altyapı ihalesi yapıldı. En kısa sürede Çerkeş OSB’nin 2. Etabı da yatırımcılara tahsis edilmeye başlanacaktır.

Tüm bu hizmet ve yatırımların İlçemize kazandırılmasında bizlere her zaman destek olan valilerime, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza ve siz değerli Çerkeşlilere çok teşekkür ediyorum.

Çerkeş halkının şahsıma göstermiş olduğu sevgi, ilgi, teveccüh ve tayinimin çıkması nedeniyle vatandaşlarımızın üzüntüsünü gördükçe ben de hizmet süremin 4,5 yılını burada geçirerek sizlerden biri, sizlerin bir parçası olduğumu, adeta Çerkeşli olduğumu düşünüyorum. Çerkeş’i en az sizler kadar sevdiğimi belirtmeden geçemeyeceğim. Çerkeş’te görev yapmaktan ve sizlerle birlikte olmaktan büyük onur duydum. Çerkeş ve Çerkeşlilerin benim yanımda her zaman özel bir yeri olacaktır. Her ne kadar mekanlarımız farklı olsa da gönül birlikteliğimiz devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gerede’de bir evinizin, bir kardeşinizin olduğunu unutmayınız. Konuşmama Necip Fazıl KISAKÜREK’in şu dörtlüğü ile son vermek istiyorum.
 
Gideriz, nur yolu izde gideriz
Taş bağırda, sular dizde gideriz
Bir gün akşam olur, biz de gideriz
Kalır dudaklarda şarkımız bizim.

Bilmeden, istemeden de olsa kalpleri kırmış, gönülleri incitmiş isem hakkınızı helal ediniz. Allah hepinizden razı olsun’’ dedi.

Program Kaymakam Cengiz ÜNSAL’ın tüm katılımcılarla helalleşerek vedalaşmasıyla sona erdi.
 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:

Çerkeş Haber

Çerkeş Haber 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com

haber18.com Çankırı Haberleri

Çankırı haberleri