0


Tarih: 09-12-2016 16:42 Valilik Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 4448 Defa Görüntülendi

0

Çankırı Valisi Mesut Köse’nn 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü M
İnsan hakları, bireylerin insan olmaları nedeniyle doğuştan sahip oldukları temel hak ve özgürlükler bütünüdür. 10 Aralık 1948 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulunca kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, ülkemiz tarafından da 6 Nisan 1949’da onaylanmıştır. Tüm dünya devletleri tarafından ortak değer olarak kabul edilen bu beyanname ile insan haklarının güvence altına alınması ve geliştirilmesiyle ilgili bütün dünyada insanların bilgilendirilmesi ve insan hakları bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla 10 Aralık, Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaktadır.

Demokrasi ve hukuk devleti anlayışının ön planda olduğu çağdaş devletlerde olduğu gibi ülkemizde de bireyin güvenliği ve insan haklarına büyük önem verilmekte, bu konuda önemli adımlar atılmaktadır. Günümüzde, insan haklarının korunması, geliştirilmesi ve ayrım yapmadan herkese uygulanması çağdaş devlet olmanın temel göstergelerinden biridir. Bu nedenle, tüm bireylerin insan haklarının saygı göreceği ve evrensel insan hakları değerlerinin korunup geliştirileceği bir dünya için çaba göstermek büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, halkımızın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum.
 
Çankırı Valisi Mesut Köse


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com