0


Tarih: 08-12-2016 10:49 cerkes Haberleri Muhabir: Haberci  Bu haber: 6415 Defa Görüntülendi


0


Çankırı Çerkeş İlçesinde Genç Çiftçilere Hayvanları Teslim Edild


Çerkeş İlçemizde ‘Genç Çiftçi Hibe Programı’ kapsamında proje sunan genç çiftçilere, hayvanları teslim edildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2016 yılında başlatılan ‘Genç Çiftçi Hibe Programı’na proje sunan 8 genç çiftçiye, Avrupadan getirilen 48 adet büyükbaş hayvan dağıtıldı. Belediye Başkanımız Hasan Sopacı’nın da katıldığı programda, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından her çiftçiye 6 adet olmak üzere toplamda 48 adet adet büyükbaş hayvanın dağıtımı yapıldı.

Dağıtım törenine katılan Belediye Başkanımız Hasan Sopacı “her bir proje bedelinin 30 bin lira olduğunu ifade ederek,  proje kapsamında büyükbaş hayvan almaya hak kazanan çiftçilerimize Avrupadan getirilen simental, şarole, limuzin ırkı hayvanların dağıtımını yaptık. Bu tür projeler sayesinde genç çiftçilerimiz, tarım ve hayvancılığa yönlendirilerek ülke ekonomisinde tarım ve hayvancılık sektörünün canlı tutulması amaçlanmaktadır. Umarım önümüzdeki yıllarda ilçemize daha fazla proje kazandırırız. Program kapsamında projesi kabul olan çiftçilerimizi tebrik ediyor, projelerin ilçemize ve çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.


 

 


Etiketler:

0  İLÇELER Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri