0


Tarih: 06-12-2016 12:29 Siyaset Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 15819 Defa Görüntülendi


0


Çankırı Milletvekili Akbaşoğlu Mecliste Tarihi Konuşma Yaptı


 Çankırı  Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu 2017 Bütçe görüşmelerinde Mecliste tarihi konuşma yaptı.

Çankırı Mille:tvekili Muhammet Emin Akbaloğlu’nun  Konuşması

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; Diyanet İşleri Başkanlığımızın 2017 yılı bütçesi hakkında AK PARTİ Grubumuz adına söz almış bulunmaktayım. Bu vesileyle hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Bilindiği üzere, Diyanet İşleri Başkanlığı, İslam dininin inançları, ibadet ve ahlak esaslarıyla ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek üzere Başbakanlığa bağlı olarak yurt içinde ve dışında teşkilatlanmış bir kamu kurumudur.

Değerli milletvekilleri, nasıl ki ecdadımız birinci istiklal mücadelesinde "Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli/Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli." diye haykırarak tarihî bir zafere imza atmışlarsa, ikinci istiklal mücadelemiz olan 15 Temmuz gecesi de Diyanet camiamızın salaları ve ezan-ı Muhammedileriyle gönüllerimiz dirilmiş, din ve devletimizi, vatan ve milletimizi tarihten silmek isteyenlere karşı büyük bir zafer elde edilmiştir.

Gerek darbe ve işgal girişimi gecesi gerekse takip eden süreçte, Olağanüstü Din Şûrası ve Avrasya İslam Şûrası'yla hakikatleri tüm dünyaya duyuran başta Diyanet İşleri Başkanımız olmak üzere, Diyanet camiamıza, aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize ve asil milletimize bu kürsüden tekrar teşekkürlerimi belirtmek isterim.

Değerli milletvekilleri, âlemlere rahmet olarak gönderilen ve bütün insanlık için kendisinde en güzel örnekler bulunan Efendimiz (AS)'ın ifadeleriyle "Din nasihattir, samimiyettir." İslam, adı üzerinde, barış dinidir; insanın yaratıcısı ile kendisi, çevresi ve tüm evrenle barışıklığını ve iki cihan mutluluğunu esas alır.

Allah katında yegâne hak din olan İslam'ın terörle yan yana zikredilmesi, uluslararası şer odaklarının dinî ve siyasi bir mühendislik projesidir. Maksat, İslam dünyasını her yönden atomize etmek ve böylece parçalayarak yeni bir dünya için alternatif olmaktan çıkarmaktır. Bu kadim proje, soğuk savaş döneminin akabinde, 1990'larda Margaret Thatcher tarafından "Düşmansız ideolojiler yaşayamaz, bundan sonra yeni düşmanımız İslam'dır." şeklinde deklare edilmiş ve sonrasında Birinci Körfez Harekâtı başlatılmıştı. 11 Eylül 2001'de ise Batı, paradigma değişikliğini Henry Kissinger'ın ağzından "Bundan böyle mücadele Batı ile İslam arasında değil, İslam'ın kendi içinde olacaktır." şeklinde duyuruyordu. Vaktiyle "Türkiye'ye komünizm lazımsa onu da biz getiririz." diyen yaklaşımın uluslararası versiyonu olarak tezahür eden "Dünyada bir İslam inancı ve Müslüman tipi olacaksa onu da biz belirleriz." şeklinde Batı'nın sömürü ve köle düzenini yağlayacak dinî görünümlü sahte yapılar, sahicisinin yerine ikame edilmek üzere
oluşturulmuştu. İşte ılımlı ve radikal versiyonlarıyla FETÖ ve DAEŞ gibi örgütler, Batı'nın bu amaç ve hedeflerine yönelik güdümlü projelerinin ürünüdür. Bu yapılar bütün insanlığa karşı algı operasyonunun araçsal kuklalarıdır.

Sayın milletvekilleri, İslam, tevhit dinidir, vahdet ise Müslümanların şiarıdır. "Lâ ilâhe illâllâh Muhammedün Resullullâh." kelimeitevhidini parçalayarak Allah ve Resulü'nün arasını açmaya kalkan uluslararası güç odaklarının rızasını arayan sapkın yapılar, sadece ve yalnızca İslam'a ve Müslümanlara zarar verme hedefinde ittifak hâlindedirler.

Bu tabloda yapılması gereken nedir? Cenab-ı Hak, Kur'an-ı Kerim'de "Siz insanların iyiliği için ortaya çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz. İyiliği emreder, kötülükten men eder ve Allah'a inanırsınız." buyurarak tüm insanlığın dünya ve ahiret saadetini birlikte gözeterek çalışmayı emretmektedir. Bu sebeple, Müslümanlar kendi birlik ve beraberliklerini, kardeşlik ve dayanışmalarını perçinleyecek organizasyonları ve İslam birliğini mutlaka gerçekleştirmek, adalet ve merhamet düzenini tüm insanlığa hediye etmek zorundadırlar.

Bu tarihî ve vicdani sorumluluğun bilincinde, Diyanet İşleri Başkanlığımız dinimizin ana kaynakları olan Kur'an ve sünnete dayalı sahih İslam anlayışını aslına uygun olarak insanlığa anlatma, yaşama ve yaşatma seferberliğini başlatmalıdır.

Vakit, sorumluluklarımızı kuşanma vaktidir diyor, bütçenin hayırlı ve bereketli olmasını diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.

Video GörüntüleriFotoğraf


Etiketler:

0


Genç Siyasetçiler Pazarda Heyecan Yarattı
İlimizin Genç Siyasetçileri Çarşamba Pazarını Ziyaret Ettiler

SPOR VADİSİ İlimize Hayırlı Olsun
Gençlik Ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Geç Saatlerde İlimizi Ziyaret Etti

Bayramın İlk Hediyesi Siyasetçilerden
Siyasetçiler Vatandaşlara Bayram Hediyesi Çiçek Hediye Ettiler

Milletvekili Kuran Okudu. Özel Kalem Dua Etti
Siyasetçiler Arife Günü Mezarlık Ziyaretinde Bulundular

Siyasiler Caddeleri Hareketlendirdiler
Dün İftar Sonrası Kalabalık Bir Şekilde Caddeleri Dolaşan Siyasiler Vatandaşlarla Sohbet Ettiler

Milletvekili Akbaşoğlu 500 Kişiye Daha İş İmkanı
Milletvekili Akbaşoğlu’ndan 500 Kişiye Daha İş Müjdesi

Başbakan, Akbaşoğlu'nun Sözlerine Vurgu Yaptı
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım ilimizde Konuştu Detaylar Video

Başbakan: Hukuk Fakültesi Hayırlı Olsun
İlimizde Konuşan Başbakan Binali Yıldırım Hukuk Fakültesi Hayırlı Olsun dedi

Başbakan Binali Yıldırım İlimizde
Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, ilimizde halka seslendi.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


 

Tüm Haberler

Valilik Haberleri

Belediye Haberleri

Siyasi Haberler

Genel Haberler

ÇANKIRI
Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com

Yazar ve Haberci GİRİŞİ