haber180

Çankırı Haberleri - Haber18

Tarih: 25-11-2016 17:07 Haber18 Kızılırmak Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 3574 Defa okundu

0


Kızılırmak İlçemizde daha önce kız yurdu olarak kullanılan 3 katlı bina yapılan onarım ve yenileme çalışmalarından sonra öğretmenevi olarak hizmete sunuldu.

1,2 ve 3 kişilik ve suit odalar şeklinde 20 yatak kapasiteli, yemekhane ve toplantı salonu bulunan öğretmenevi 24 Kasım Öğretmenler gününde Kızılırmak Kaymakamı Halil İbrahim Demirçin, Kızılırmak Belediye Başkanı Bayar Soysal, idareci ve öğretmenler, sivil toplum kuruluşları, köy muhtarları ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla hizmete açıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Kızılırmak Kaymakamı Halil İbrahim Demirçin, “İlçemizde öğretmenlerimiz ve diğer memurlarımızın sosyal anlamda istifade edebilecekleri bir tesis ihtiyacı vardı. Zaman zaman barınma problemi oluşuyordu. Bu da bizi bir öğretmenevi yapma çabası içerisine soktu. Nihayet bugün tamamlandı hayırlı ve faydalı olmasını temenni ediyorum. Başta ödenek sağlayan Özel İdaremiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ANA SAYFAANA SAYFA
  haber18 - Çankırı Haberler  

Haber18 Çankırı, Haber ve Reklam ajansına aittir. Sitemizdeki  Haber ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz. 

Haber18