0


Tarih: 16-11-2016 11:38 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 4512 Defa Görüntülendi


0


Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde Yerli Uçak Yapımı


Proje Çankırı Anadolu İmam Hatip Lisesinde stratejik Gençlik Hareketi etkinlikleri çerçevesinde model uçak yapımı kursları başladı.
Öğrencilere havacığı sevdirmek ve el becerilerini geliştirebilmelerine destek olmak  amacı ile İl Halk Eğitim Müdürlüğü ve Türk Hava Kurumu Çankırı Şubesi katkılarıyla gerçekleştirilen çalışmada öğrenciler  Ata modeli uçak yapımını  Gökhan Gülnar eşliğinde gerçekleştiriyorlar.  Öğrencilerin ilgiyle gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi veren okul müdürü Mürsel Eroğlu “ Proje okulu olarak spor, sanat, kültür ve bilimsel anlamda bir çok çalışmalar organize ederek harekete geçirdik.
Bütün bu çalışmaları stratejik gençlik hareketi başlığı altında topladık. Yakın zamanda üniversitemizle işbirliği içinde yapacağımız etkinliklerde başlayacaktır. Bütün bu çalışmalarımızın amacı öğrencilerimizi her alanda donanımlı hale getirmektir. Model uçak yapım kursu da bu anlamda önemli bir etkinliktir.
Öğrencilerimize bu çalışmalarında başarılar diliyor destek veren kurumlara teşekkür ediyorum” dedi.


 


Etiketler:

0  İLÇELER

Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com