0


Tarih: 15-11-2016 14:41 universite Haberleri Muhabir: Turgut Reis Özk  Bu haber: 4319 Defa Görüntülendi


0


Rektör Aydınlı İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısına Kat


Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı 15 Kasım 2016 Salı günü Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesinde düzenlenen İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısına katıldı.

Vali Yardımcısı Zafer Engin başkanlığında toplanan komisyona Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Çakır, İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, komisyon üyesi il müdürleri, Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenci temsilcileri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı’nın açılış konuşması ile başlayan toplantıda daha sonra, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Kenan Yada, İl Millî Eğitim Müdürlüğü çalışmaları ve ortak sınavlarda Çankırı’nın Türkiye sıralaması ile ilgili ayrıntılı bir sunum yaptı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü sunumunun ardından söz alan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, üniversite yönetimi olarak üniversite ile şehrin dinamikleri arasındaki bağı güçlendirmek için mesai harcadıklarını ve bu anlamda kurum ve okul ziyaretlerine devam ederek ortak çalışma alanları oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Rektör Aydınlı “ Biz Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak başka üniversitelere benzemek yerine kendi yerel dinamiklerimizi harekete geçirerek “Dünyaya Açık Millî ve Yerli Üniversite” sloganı doğrultusunda, yerli ve millî bir üniversite olarak bir ayağımız Anadoluda, Dünyaya açık bir üniversite olarak diğer ayağımız da Sudan ve Cibuti gibi Afrika Kıtası ülkelerinde kendi farkımızı ortaya koymaya çalışıyoruz. Çünkü ayakları yere basmayan düşünceler ham hayallerden öteye geçemez.” dedi.

Millî Eğitime bağlıbranş okulları ile kendi fakülteleri arasındaki ilişkileri de geliştirmek istediklerini ifade eden Rektör Aydınlı “Çankırı tarihi derinlikleri olan öz bir Anadolu şehridir. İstiyoruz ki hangi okul hangi fakültemize uygun eğitim yapıyorsa o fakültemiz ile ortak çalışmalar ortaya çıkarsınlar. Yani bizim şehrimizin öğrencileri üniversite olgusunuÇankırı Karatekin Üniversitesi ile tanısınlar.” dedi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı’nın katılımcıların sorularını cevaplamasının ardından İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı gündemdeki konularla devam etti.


 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Bu Gün: 20-08-2018 12:29 - Çankırı haberleri