0


Tarih: 03-11-2016 15:25 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 3714 Defa Görüntülendi


0


Anadolu İmam Hatip Lisesi Gençlik Hareketi Başladı


Çankırı Anadolu İmam Hatip Lisesinin iki yıldır İlim Yayma Çankırı şube başkanlığı ile birçok kurum ve STK’larla işbirliği içinde gerçekleştirdiği “stratejik gençlik hareketinin” bu yılki başlama startı verildi. Öğrencilerin eğitim, kültür, spor ve sanat alanında gelişimlerine katkı sunmak amacı ile gönüllü katkılarla gerçekleştirilen çalışma bu yıl en geniş ve renkli bir çalışma alanına kavuştu.
Okuldaki kulüp çalışmalarının dışında 27 grupta toplam 400 öğrenci bir yıl boyunca eğitim alarak kendilerini geliştirecekler. Çalışmaya il Milli Eğitim Müdürlüğü, Çankırı Belediyesi, İl Gençlik ve Spor müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü gibi kurumlar destek verirken STK’lardan da İlim Yayma Cemiyeti, ÇAYASAD, İHH ve Hayrat Vakfı gönüllü destek veriyor.

Bu yıl çalışma grupları içerisinde yazarlık ve yayın, astronomi, Kur’an tilaveti, müzik, yağlıboya ve karakalem resim, karate, badmenton, teakwando, güreş, masa tenisi, sinama, medya okuryazarlığı, maket uçak yapımı, Kur’an araştırmaları, kız istaişare, kız fıkıh, kitap okuma üniteleri, hüsnü hat, hadis araştırmaları, fikir, bilimsel araştırma ve izleme, ahşap yakma, Osmanlı Türkçesi, fotoğrafçılık grupları yer almakta. Yeni sezan çalışmaları için gruplara rehberlik yapacak öğretmen ve sanatçılarla yapılan toplantıda grup çalışmaları ile görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda Okul Müdürü Mürsel Eroğlu, grup çalışmalarını organize eden Yüksel Arslan, İlim Yayma Cemiyeti adına Musa Çağlar ve İl milli Eğitim şube müdürü Muammer Öztürk birer konuşma yaparak çalışmanın başarılı geçmesi temennilerinde bulundular. Toplantı yemek ikramı ile sona erdi


 

 


Etiketler:

0  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com