0


Tarih: 01-11-2016 16:04 Valilik Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 3585 Defa Görüntülendi


0


Çankırı İl İnsan Hakları Kurulunun 2016 yılı Ekim ayı toplantısı


Resmi Gazetenin 23.11.2003 tarih ve 25298 sayılı nüshasında yayınlanarak yürürlüğe giren İl ve İlçe İnsan Hakları Kurullarının Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları Hakkında Yönetmelik’in 14. maddesine göre İl İnsan Hakları Kurulunun 2016 yılı Ekim ayı toplantısı Valilik Toplantı Salonunda yapıldı.

Kurul Başkanı Vali Yardımcısı Nedim Özırmak başkanlığında yapılan toplantıya Hukuk İşleri Şube Müdürü Rabia Çayır, İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk, Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hatice Yazgan, Adalet ve Kalkınma Partisi Temsilcisi Ali Ulular, Cumhuriyet Halk Partisi Temsilcisi Erhan Soybara, Milliyetçi Hareket Partisi Temsilcisi Seçkin Karaşahin, Baro Temsilcisi Av. Derya Aslan, Tabip Odası Temsilcisi Op. Dr. Ahmet Medeni, TürkKamu-Sen Temsilcisi Metin Memiş, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Hatice Kaya, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke, Memur–Sen İl Temsilcisi Ali Solak, Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Bayram Ergan, İsmet İnönü Ortaokulu Okul ve Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Esra Kısa, Çankırı’da Koruma ve Bakıma Muhtaç Çocuk Engelli ve Yaşlı Kadınları Koruma Derneği Başkanı Dudu Sevindim, Yeşilay Cemiyeti Çankırı Şube Başkanı Abdulkadir Şahin ve Çankırı İl Özel İdaresi İdare Avukatı Av. Elif Deniz katıldı.
    
Toplantıda,10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve Haftasında yapılacak etkinlikler ile Dünya İnsan Hakları Günü hakkında halkımızın, öğrenci ve velilerin bilinçlendirilmesine yönelik çeşitli kararlar alındı. Kurulca yapılan etkinliklerin mahalli basında yer almasına ve mahalli gazetelerde konu hakkında ilgili Kurul üyelerince hazırlanacak olan makalelerin yayınlanmasına karar verildi.
 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Bu Gün: 20-08-2018 11:17 - Çankırı haberleri