haber18 
0


Tarih: 01-11-2016 16:04 Valilik Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 2835 Defa Görüntülendi

0


Resmi Gazetenin 23.11.2003 tarih ve 25298 sayılı nüshasında yayınlanarak yürürlüğe giren İl ve İlçe İnsan Hakları Kurullarının Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları Hakkında Yönetmelik’in 14. maddesine göre İl İnsan Hakları Kurulunun 2016 yılı Ekim ayı toplantısı Valilik Toplantı Salonunda yapıldı.

Kurul Başkanı Vali Yardımcısı Nedim Özırmak başkanlığında yapılan toplantıya Hukuk İşleri Şube Müdürü Rabia Çayır, İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk, Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hatice Yazgan, Adalet ve Kalkınma Partisi Temsilcisi Ali Ulular, Cumhuriyet Halk Partisi Temsilcisi Erhan Soybara, Milliyetçi Hareket Partisi Temsilcisi Seçkin Karaşahin, Baro Temsilcisi Av. Derya Aslan, Tabip Odası Temsilcisi Op. Dr. Ahmet Medeni, TürkKamu-Sen Temsilcisi Metin Memiş, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Hatice Kaya, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke, Memur–Sen İl Temsilcisi Ali Solak, Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Bayram Ergan, İsmet İnönü Ortaokulu Okul ve Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Esra Kısa, Çankırı’da Koruma ve Bakıma Muhtaç Çocuk Engelli ve Yaşlı Kadınları Koruma Derneği Başkanı Dudu Sevindim, Yeşilay Cemiyeti Çankırı Şube Başkanı Abdulkadir Şahin ve Çankırı İl Özel İdaresi İdare Avukatı Av. Elif Deniz katıldı.
    
Toplantıda,10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve Haftasında yapılacak etkinlikler ile Dünya İnsan Hakları Günü hakkında halkımızın, öğrenci ve velilerin bilinçlendirilmesine yönelik çeşitli kararlar alındı. Kurulca yapılan etkinliklerin mahalli basında yer almasına ve mahalli gazetelerde konu hakkında ilgili Kurul üyelerince hazırlanacak olan makalelerin yayınlanmasına karar verildi.
 

 

 


ANA SAYFA
  18, haber18, Çankırı Haberler  

Haber18 Çankırı, Haber ve Reklam ajansına aittir. Sitemizdeki  Haber ve görseller izinsiz kaynak gösterilse de yayınlanamaz. 

ÇANKIRI, HABER, 18