-
 

 
0


Tarih: 30-10-2016 12:33 Belediye Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 3954 Defa Görüntülendi0


Başkan İrfan Dinç, İmkânlarımızın Çoğunu Çocuklarımız İçin Kullan


Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Belediye bünyesinde kurulan Fatih Sultan Mehmet Çocuk Kulübünün işleyişi ve çocuklar üzerindeki olumlu etkileri hakkında kulüp eğitmenleri ile birlikte değerlendirme toplantısı yaptı. Başkan Dinç, toplantıda imkanlarının çoğunu çocuklar için kullandıklarını belirtti.

Toplantıya eşi Zeynep Perihan Dinç ile birlikte katılan Başkan Dinç, kulüp bünyesinde düzenlenen yaz atölyeleri ve Türkiye genelinde yapılan farklı etkinlikler ile Çankırı’daki çocukların buluşturulmasını eğitmenler ile istişare etti. Toplantıda çocukların öğrenirken eğlenmelerini hedefleyen Fatih Sultan Mehmet Çocuk Kulübünde düzenlenen etkinliklerin beklenenin de üzerinde talep gördüğü belirtildi. Kulübe üye çocuk sayısı 428 olmasına rağmen, Türkiye genelinde yapılan bilim ve pratik matematik etkinliklerini mekânına taşıyan kulüp, 1600 çocuğa da ev sahipliği yaptı.

İlerleyen zamanlarda çocuk kulübünün daha etkili bir yapıya kavuşacağını belirten Başkan Dinç, “Çocuk Kulübümüz,  çocuklarımızın iyi yetiştirilmeleri konusunda taşın altına elimizi koyduğumuzun en büyük göstergesidir Çocuklarımızın milli ve manevi değerlere sahip çıkan nitelikli bireyler olarak yetişmesini sağlamak için bu çalışmaya öncülük eden başta eşim Zeynep Perihan Dinç Hanımefendi’ye ve emek veren tüm eğitmenlerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.  

Eğitim Modeli ile Türkiye’ye Örnek Bir Çalışma

Ailelerin memnuniyetlerini ifade ettikleri Fatih Sultan Mehmet Çocuk Kulübü, işleyişi, mekânsal tasarım, eğitim modeli ve hedefleri açısından Türkiye’de örnek bir çalışma sergiliyor. Genişletilerek daha fazla imkân sağlayacak mekânsal planlamanın tamamlanmasının ardından resmi açılışı yapılacak olan Çocuk Kulübü, hedefine şimdiden ulaştı. Çocukların okul çıkışlarında ve hafta sonunda gitmek istedikleri yer haline gelen kulüp, klasik eğitim anlayışının ötesinde yeni bir eğitim modeli ile öğrenme sunuyor. 

 


Etiketler:

0


Ekipleri Hurda Araçları Topluyor
Emniyet ve Belediye İşbirliği İle Hurda Araçları Topluyor

Bilim ve Sanat Otobüsü Ovacık Köyünde
Belediye Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi, bilim- sanat ve zeka atölyelerini Ovacık köyü çocukları ile buluşturdu.

Engeli Vatandaşlara Girişimcilik Kursu Açıldı
Belediye Engeli Olan Vatandaşlara Girişimcilik Kursu Açtı

Esentepeli Kadınlar El Emeklerini Hediye Etti
Belediye Esentepe Kültür Merkezi kursiyerleri Huzurevini Ziyaret Ettiler

Eller Şehitler İçin Duaya Kalktı
Belediye şehitler anısına program düzenledi. Programda Afrin Şehitleri başta olmak üzere tüm şehitler için dualar edildi.

Hemşire Adaylarına İtfaiye Eğitimi Verildi
Hemşirelik Bölümü 3. sınıf öğrencilerine İtfaiye Eğitimi

Minik Öğrenciler Huzurevini Ziyaret Etti
Belediye Yaşlılara Saygı Haftası münasebeti ile yürüttüğü etkinlikler kapsamında minikler, huzurevindeki büyüklerini ziyaret etti.

Çocuk Akademisi Çanakkale Ruhunu Yaşattı
Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi Çanakkale Ruhunu Yaşattı

350 Kadın Şehir Turuna Çıktı
Çankırı'da yaşayan 350 kadın tarihi ve kültürel mekânları gezdi.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


  Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Yazar ve Haberci GİRİŞİ

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstereker kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com