0


Tarih: 30-10-2016 12:33 Belediye Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 4034 Defa Görüntülendi


0


Başkan İrfan Dinç, İmkânlarımızın Çoğunu Çocuklarımız İçin Kullan


Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Belediye bünyesinde kurulan Fatih Sultan Mehmet Çocuk Kulübünün işleyişi ve çocuklar üzerindeki olumlu etkileri hakkında kulüp eğitmenleri ile birlikte değerlendirme toplantısı yaptı. Başkan Dinç, toplantıda imkanlarının çoğunu çocuklar için kullandıklarını belirtti.

Toplantıya eşi Zeynep Perihan Dinç ile birlikte katılan Başkan Dinç, kulüp bünyesinde düzenlenen yaz atölyeleri ve Türkiye genelinde yapılan farklı etkinlikler ile Çankırı’daki çocukların buluşturulmasını eğitmenler ile istişare etti. Toplantıda çocukların öğrenirken eğlenmelerini hedefleyen Fatih Sultan Mehmet Çocuk Kulübünde düzenlenen etkinliklerin beklenenin de üzerinde talep gördüğü belirtildi. Kulübe üye çocuk sayısı 428 olmasına rağmen, Türkiye genelinde yapılan bilim ve pratik matematik etkinliklerini mekânına taşıyan kulüp, 1600 çocuğa da ev sahipliği yaptı.

İlerleyen zamanlarda çocuk kulübünün daha etkili bir yapıya kavuşacağını belirten Başkan Dinç, “Çocuk Kulübümüz,  çocuklarımızın iyi yetiştirilmeleri konusunda taşın altına elimizi koyduğumuzun en büyük göstergesidir Çocuklarımızın milli ve manevi değerlere sahip çıkan nitelikli bireyler olarak yetişmesini sağlamak için bu çalışmaya öncülük eden başta eşim Zeynep Perihan Dinç Hanımefendi’ye ve emek veren tüm eğitmenlerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.  

Eğitim Modeli ile Türkiye’ye Örnek Bir Çalışma

Ailelerin memnuniyetlerini ifade ettikleri Fatih Sultan Mehmet Çocuk Kulübü, işleyişi, mekânsal tasarım, eğitim modeli ve hedefleri açısından Türkiye’de örnek bir çalışma sergiliyor. Genişletilerek daha fazla imkân sağlayacak mekânsal planlamanın tamamlanmasının ardından resmi açılışı yapılacak olan Çocuk Kulübü, hedefine şimdiden ulaştı. Çocukların okul çıkışlarında ve hafta sonunda gitmek istedikleri yer haline gelen kulüp, klasik eğitim anlayışının ötesinde yeni bir eğitim modeli ile öğrenme sunuyor. 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Bu Gün: 20-08-2018 11:16 - Çankırı haberleri