0


Tarih: 11-10-2016 14:10 Gundem Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 25161 Defa Görüntülendi

0

Köye Şehit Geleceğini Rüyasında Demokrasi Şehidi Halisdemir Söyle
Hakkari´nin Şemdinli ilçesinde PKK´lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit olan 20 yaşındaki Jandarma Er Latif Aşıkmuslu, baba ocağı Çankırı´da dualarla son yolculuğuna uğurladı. Köy Muhtarı Cihat Aktuğ, oğlunun rüyasında 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’i gördüğünü ve Halisdemir’in oğluna ´Yakında köyünüze geleceğim´ dediğini söyledi.

Korgun ilçesine bağlı Karatekin Köyü´ndeki baba ocağına son kez getirilen şehit Jandarma Er Latif Aşıkmuslu´nun Türk bayrağına sarılı tabutu helallik alınmasının ardından köy camisine götürüldü.
Helallik alınması sırasında gözyaşlarına boğulan şehidin babası Kamil Aşıkmuslu  ve Annesi melek Aşıkmuslu´yı yakınları güçlükle teselli etti.

Şehit Aşıkmuslu´nun naaşı cenaze namazının ardından köy mezarlığına defnedildi.

Şehit Efe´nin için düzenlenen cenaze törenine, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çankırı Valisi Mesut Köse, AK Parti Çankırı milletvekilleri Muhammed Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk, üst düzey askeri ve polis yetkilileri, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.

- TEMİZLİK İŞÇİSİ OLAN ŞEHİT AŞIKMUSLU AİLENİN TEK OĞLU

20 yaşındaki Şehit Er Latif Aşıkmuslu´nun 2 kız kardeşi bulunduğu ve ailenin tek oğlu olduğu öğrenilirken, İstanbul´da temizlik işçisi olarak çalıştığı belirtildi.

- KÖYE ŞEHİT GELECEĞİNİ RÜYASINDA DEMOKRASİ ŞEHİDİ SÖYLEMİŞ

Köyü bayraklarla donatan Köy Muhtarı Cihat Aktuğ, Karatekin Köyü´nün yiğit evladını vatana kurban verdiklerini anlattı.

15 Temmuz akşamı Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmeye çalışan cuntacı Tuğgeneral Semih Terzi’yi vurarak, darbe girişiminin seyrini değiştiren Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in 3 gün önce oğlunun rüyasına girdiğini dile getiren  Aktuğ, "Oğlum 3 gün evvel demokrasi şehidimizi rüyasında görmüş ve ´yakında köyünüze geleceğim´ demiş. Daha sonra bu olay oldu" ifadelerini kullandı.

Video Görüntüsü

 
Fotoğraflar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:
HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com