-
 

 
0


Tarih: 09-10-2016 17:10 Belediye Muhabir: Haberci Kmax  Bu Sayfa: 5051 Defa Görüntülendi0


Bakan Arslan Çankırı Belediyesini Ziyaret Etti


Bir dizi incelemelerde bulunmak için Çankırı’ya gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Belediyeyi ziyaret etti. Bakan Ahmet Arslan’ı Belediye hizmet binası önünde Belediye Başkanı İrfan Dinç,  birim müdürleri ve birim sorumluları karşıladı.

Çalışmalarla ilgili brifing veren Başkan Dinç, eskiden beri Çankırı’ya ilgi gösteren Bakan Arslan’a,  Bakan olduktan sonra da hizmet alanları ile ilgili Çankırı’yı yine ayrı bir noktada tuttuğu için Çankırı halkı adına çok teşekkür etti.  Gelişmeye muhtaç, yılların ihmalliğini taşıyan Çankırı’nın geçmiş yıllarını telafi ettiklerini belirten Dinç, Çankırı’nın atardamarı denilen  noktalarının  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının hizmet alanında olduğunu söyleyerek  bu alandaki hizmetlerin de artarak devamını istediklerini ifade etti.  

Dinç, Ankara’dan Kastamonu, Sinop gibi illere ve Karadeniz güzergâhına geçiş konumunda Çankırı’nın tercih edildiğini vurgulayarak,  şehir içi geçişinde Karayolları ile yaptıkları proje kapsamında yol sanat yapıları, asfalt çalışması Karayolları tarafından; peyzaj, New Jersey ve aydınlatmalar da Belediye tarafından yapılmak sureti ile geçiş güzergahını şehre yakışır bir hale getirdiklerini söyledi.


Dinç’ten Demiryolcuları İçin Vefalı Proje

Korgun İshale hattı deplasesi, çevre yolu ve Yapraklı yolu gibi çözümü beklenen konularda Bakan Arslan’dan destek beklediklerini belirten Başkan Dinç, TCDD ile 6 yıl önce imzalanan protokol kapsamında Gar sahasının rekreasyon alanı yapılması ve Cer Atölyesinin müzeye dönüştürülmesi, ayrıca içerisinde lojman ve idari ofislerin yer aldığı projenin tamamlanarak yakında ihaleye çıkacağını söyledi.

Rahmetli Babasının da Demiryolcu olduğunu belirten Başkan Dinç, “ Bizim çağımızdaki Çankırı insanının yetişmesinde demiryolunun çok büyük bir önemi vardır. Çankırı’da mutlaka bir demiryolu müzesi yapmamız o büyüklerimize ve demiryoluna adeta vefa borcumuzdur. Zatıâlinizin talimatları ile süreyi kısaltacak şekilde bu projemizi de gerçekleştirmek istiyoruz Sayın Bakanım.” diyerek destek istedi.  

Bakan Ahmet Arslan, Çankırı Belediyesinin demiryolları ile iş birliği halinde gerçekleştirdiği protokolün il için çok önemli olduğunu kaydetti. Bakan Arslan, “Bize düşen kısmı gerçekleştireceğiz ki; insanlarımızın nefes alabileceği yeni bir alan oluşsun. Güzel bir iş birliğiniz var. Hepimiz de üzerimize düşeni yaptıktan sonra ekip olarak güzel bir sonuç alırız. Çünkü sonuçta başarı, ekip işi ile çalışılırsa elde ediliyor.” dedi.


Bakan Arslan Eski Bir Çankırılı Çıktı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çankırı’ya daha önce de birkaç kez geldiğini söyledi. Bakan Arslan, “Benim Çankırılılığım çok eskidir. 1977-78’de birkaç kez geldim buraya. Oradan kaldı Çankırılılığım.” dedi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç de “ Sayın Bakanımızın Çankırı’ya olan ilgisini merak ediyordum. Meğer eski bir Çankırılıymış.” sözleri tebessümle karşılandı.  

Belediye Başkanı İrfan Dinç, ziyaret sonunda şeref defterini imzalayan Bakan Arslan’a Belediye Kadın İstihdam Merkezinde ipek böceği kozasından yapılan tabloyu hediye etti.
 
 

 

 


Etiketler:

0


Ekipleri Hurda Araçları Topluyor
Emniyet ve Belediye İşbirliği İle Hurda Araçları Topluyor

Bilim ve Sanat Otobüsü Ovacık Köyünde
Belediye Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi, bilim- sanat ve zeka atölyelerini Ovacık köyü çocukları ile buluşturdu.

Engeli Vatandaşlara Girişimcilik Kursu Açıldı
Belediye Engeli Olan Vatandaşlara Girişimcilik Kursu Açtı

Esentepeli Kadınlar El Emeklerini Hediye Etti
Belediye Esentepe Kültür Merkezi kursiyerleri Huzurevini Ziyaret Ettiler

Eller Şehitler İçin Duaya Kalktı
Belediye şehitler anısına program düzenledi. Programda Afrin Şehitleri başta olmak üzere tüm şehitler için dualar edildi.

Hemşire Adaylarına İtfaiye Eğitimi Verildi
Hemşirelik Bölümü 3. sınıf öğrencilerine İtfaiye Eğitimi

Minik Öğrenciler Huzurevini Ziyaret Etti
Belediye Yaşlılara Saygı Haftası münasebeti ile yürüttüğü etkinlikler kapsamında minikler, huzurevindeki büyüklerini ziyaret etti.

Çocuk Akademisi Çanakkale Ruhunu Yaşattı
Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi Çanakkale Ruhunu Yaşattı

350 Kadın Şehir Turuna Çıktı
Çankırı'da yaşayan 350 kadın tarihi ve kültürel mekânları gezdi.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


  Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Yazar ve Haberci GİRİŞİ

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstereker kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com