0


Tarih: 09-10-2016 17:10 Belediye Haberleri Muhabir: Haberci  Bu haber: 5189 Defa Görüntülendi


0


Bakan Arslan Çankırı Belediyesini Ziyaret Etti


Bir dizi incelemelerde bulunmak için Çankırı’ya gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Belediyeyi ziyaret etti. Bakan Ahmet Arslan’ı Belediye hizmet binası önünde Belediye Başkanı İrfan Dinç,  birim müdürleri ve birim sorumluları karşıladı.

Çalışmalarla ilgili brifing veren Başkan Dinç, eskiden beri Çankırı’ya ilgi gösteren Bakan Arslan’a,  Bakan olduktan sonra da hizmet alanları ile ilgili Çankırı’yı yine ayrı bir noktada tuttuğu için Çankırı halkı adına çok teşekkür etti.  Gelişmeye muhtaç, yılların ihmalliğini taşıyan Çankırı’nın geçmiş yıllarını telafi ettiklerini belirten Dinç, Çankırı’nın atardamarı denilen  noktalarının  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının hizmet alanında olduğunu söyleyerek  bu alandaki hizmetlerin de artarak devamını istediklerini ifade etti.  

Dinç, Ankara’dan Kastamonu, Sinop gibi illere ve Karadeniz güzergâhına geçiş konumunda Çankırı’nın tercih edildiğini vurgulayarak,  şehir içi geçişinde Karayolları ile yaptıkları proje kapsamında yol sanat yapıları, asfalt çalışması Karayolları tarafından; peyzaj, New Jersey ve aydınlatmalar da Belediye tarafından yapılmak sureti ile geçiş güzergahını şehre yakışır bir hale getirdiklerini söyledi.


Dinç’ten Demiryolcuları İçin Vefalı Proje

Korgun İshale hattı deplasesi, çevre yolu ve Yapraklı yolu gibi çözümü beklenen konularda Bakan Arslan’dan destek beklediklerini belirten Başkan Dinç, TCDD ile 6 yıl önce imzalanan protokol kapsamında Gar sahasının rekreasyon alanı yapılması ve Cer Atölyesinin müzeye dönüştürülmesi, ayrıca içerisinde lojman ve idari ofislerin yer aldığı projenin tamamlanarak yakında ihaleye çıkacağını söyledi.

Rahmetli Babasının da Demiryolcu olduğunu belirten Başkan Dinç, “ Bizim çağımızdaki Çankırı insanının yetişmesinde demiryolunun çok büyük bir önemi vardır. Çankırı’da mutlaka bir demiryolu müzesi yapmamız o büyüklerimize ve demiryoluna adeta vefa borcumuzdur. Zatıâlinizin talimatları ile süreyi kısaltacak şekilde bu projemizi de gerçekleştirmek istiyoruz Sayın Bakanım.” diyerek destek istedi.  

Bakan Ahmet Arslan, Çankırı Belediyesinin demiryolları ile iş birliği halinde gerçekleştirdiği protokolün il için çok önemli olduğunu kaydetti. Bakan Arslan, “Bize düşen kısmı gerçekleştireceğiz ki; insanlarımızın nefes alabileceği yeni bir alan oluşsun. Güzel bir iş birliğiniz var. Hepimiz de üzerimize düşeni yaptıktan sonra ekip olarak güzel bir sonuç alırız. Çünkü sonuçta başarı, ekip işi ile çalışılırsa elde ediliyor.” dedi.


Bakan Arslan Eski Bir Çankırılı Çıktı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çankırı’ya daha önce de birkaç kez geldiğini söyledi. Bakan Arslan, “Benim Çankırılılığım çok eskidir. 1977-78’de birkaç kez geldim buraya. Oradan kaldı Çankırılılığım.” dedi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç de “ Sayın Bakanımızın Çankırı’ya olan ilgisini merak ediyordum. Meğer eski bir Çankırılıymış.” sözleri tebessümle karşılandı.  

Belediye Başkanı İrfan Dinç, ziyaret sonunda şeref defterini imzalayan Bakan Arslan’a Belediye Kadın İstihdam Merkezinde ipek böceği kozasından yapılan tabloyu hediye etti.
 
 

 

 


Etiketler:

0  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com