-
 

 
0


Tarih: 18-08-2016 11:19 Gundem Muhabir: Turgut Reis Özk  Bu Sayfa: 25578 Defa Görüntülendi0


Milletvekili Hüseyin Filiz, Çankırılıların beklediği müjdeli hab


Milletvekili Hüseyin Filiz, yıllardır Çankırılıların beklediği müjdeli haberi verdi.

Astsubay Hazırlama Okulu’nun Çankırı’dan ayrılması sonrasında her yıl, her seçim dönemi Çankırılılar tarafından talep edilen ve Çankırı nüfusuna, ekonomisine katkı sağlayacak bir Birlik müjdesi dile getirilir sonuç alınamazdı.

Dün sabah saatlerinde Milletvekili Hüseyin Filiz tarafından müjdeli haber kamuoyuyla paylaşıldı.

Ankara Mamak 28. Mekanize Piyade Tugayı ve buna bağlı olarak iki Mekanize Taburu, bir Tank Taburu, Bir Topçu Bölüğü ve bağlı birlikleri ile beraber iki binin üzerinde personelin, 500’ün üzerinde askeri aracın tamamı Çankırı’ya geliyor.

Konu ilgili bilgi veren İlimiz Milletvekili Hüseyin Filiz “Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM, 15 Temmuz 2016 gecesi hain FETO örgütünün kalkıştığı darbe girişiminden sonra askeri birliklerin yeniden yapılandırılmasına dair açıklamada bulunmuş, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde bulunan askeri birliklerin güvenli ve stratejik açıdan küçük illere kaydırılacağını bildirmişti.

Ankara’daki bazı birliklerin küçük illere taşınmasının gündeme gelmesi üzerine, Ankara’nın sınır illeri olan, Kırıkkale, Kırşehir, Çorum ve Karabük gibi iller, bu konudaki talep ve isteklerini kampanyaya dönüştürmüş yerel ve ulusal basında birliğin o illere taşınabileceğine dair haberler yer almıştı. Biz ise, bu süreçte, bu konudaki çalışmamızı sessiz ve istikrarlı bir şekilde sürdürdük. Çabamız karşısında da Çankırımızın lehine bir sonuca ulaştık.

Milli Savunma Bakanlığı ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı'mızın değerlendirmeleri sonucunda alınan karar gereği, Ankara Mamak 28. Mekanize Piyade Tugayı ve buna bağlı olarak iki Mekanize Taburu, bir Tank Taburu, Bir Topçu Bölüğü ve bağlı birlikleri ile beraber iki binin üzerinde personelin, 500’ün üzerinde askeri aracın tamamının önümüzdeki günlerde taşınma işlemlerinin başlaması suretiyle yıl sonuna kadar taşınması ve yerleştirilmesi uygun görülmüştür.

Bu kararın, sınır illeri arasından Çankırı için verilmesi asla tesadüf değildir. Öyle ki Çankırımız geçmişten bugüne ve son olarak hain darbe girişimi sonucunda en çok şehit veren illerden bir tanesi olup, vatanına, bayrağına, devletine ve  milletine bağlılığı ile daima dik duruş sergilemiş bir şehirdir. İlimize taşınacak olan askeri birliğimizi de aynı duruş ile bağrına basacaktır. 

Bu vesilenin başka bir faydası ise, ilimizdeki hizmet ve ticaret sektöründe canlılık ve verim sağlayacak olmasıdır. Alış veriş merkezi, iş merkezleri, kafeler, lokantalar ve benzeri alanlarda esnafımızın yüzü gülecek, nihayetinde ilimiz, büyümeye ve gelişmeye devam edecektir.

Çankırımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyor, hemşehrilerime en derin sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum.” dedi.

 


Etiketler:

0


Revolide Kandil Simidini Sıçak Sıçak
İlimizin Gözde Pastanesi Revoli de Kandil Simidini Sıçak Sıçak Satılıyor

Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı
Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı

ÖYP Araştırma Görevlileri 33/a Kadrolarına Geçirilmelidir
ÖYP Araştırma Görevlileri 33/a Kadrolarına Geçirilmelidir

Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması
Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması

Aynı Yöne Giderken Kaza Yaptılar
Aynı Yöne Giderken Kaza Yaptılar

Muammer Hocaya Köylüleri Hayırlı Olsun Ziyareti Yaptı
Köylülerinden Hayırlı Olsun ve Destek Ziyareti

Gündüz Tamirci, Gece Solist
Gündüz Tamirci, Gece Solist

Türk Büro-Sen’e CHP’den Ziyaret
Türk Büro-Sen’e CHP’den Ziyaret

Üniversite Heyeti Tacikistan’da
Üniversite Heyeti Tacikistan’da

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


  Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Yazar ve Haberci GİRİŞİ

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstereker kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com