0


Tarih: 02-08-2016 15:18 Siyaset Muhabir: Haberci Kmax  Bu Sayfa: 18496 Defa Görüntülendi

0


MHP Çankırı İl Başkanı Hidayet Çelik, 15 Temmuz darbe girişimi v


15 Temmuz'da Türk Milleti'nin gösterdiği birlik ve beraberlik örneğinin düşmana korku saldığını ifade eden Çelik, yaşanan kalkışmanın, yalnızca seçilmiş hükümet veya milletvekillerini değil, Türk milletinin tamamını, milli iradeyi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün kurumlarını hedef aldığı kaydedildi.

Çelik, bu kanlı girişimle ülkede bir kaos ortamı yaratılmaya çalışıldığını kaydetti.

- GEÇMİŞİ ARAŞTIRILSIN, GELECEĞİ KARARTILSIN
Çelik, "Darbe girişimi sonrasında çok sayıda kamu personeli açığa, çok sayıda personel de gözaltına alınmıştır. Bunlardan suçsuz olanlar iyice irdelenmeli ve araştırılmalıdır. Hainlerin devlet kademelerine sızmasına göz yuman, yardım ve yataklık edenler ile görevini kötüye kullanan da anasından doğduğuna pişman edilmelidir. Bu derin yapılanma yalnızca bugünüyle değil, geçmişiyle de araştırılmalı ve geleceği tamamen karartılmalıdır" diye konuştu.

Türkiye'nin hızla toparlanmaya ihtiyacı olduğunu vurgulayan Çelik, asker kisvesine bürünmüş hainlerin yanı sıra bütün Türk düşmanlarının teyakkuz halinde olduğunu kaydetti.

- BÖLÜCÜLÜK YAPANLAR DA DARBE YAPANLAR KADAR ŞEREFSİZDİR

 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaşanan süreçte bazı odakların kasıtlı olarak insanların arasına kin ve nefret tohumları ektiğini dile getiren MHP'li Çelik, "Türk demokrasisi yeni bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalırken Türk milleti iradesine sahip çıkmış, demokrasi dışı tavır ve arayışlara canını siper ederek engel olmuştur. Çankırılılar hainlere en büyük darbeyi birlik ve beraberliği ile indirmiş, milli bir dayanışma örneği sergilemiştir. Bu anlamda belirli odaklar kasıtlı olarak halkın arasına kin ve nefret tohumları ekmeye başlamış, bu vahşetten adeta nemalanmaya kalkmıştır. Şunu çok açık ve net bir şekilde söylüyorum ki, Türk Milletinin arasında bölücülük yapanlar da, darbe yapanlar kadar şerefesiz ve alçaktırlar." ifadelerini kullandı.
Çelik, provokasyon uyarısında bulundu.

15 Temmuz’da yaşananların ardından PKK terör örgütünün de saldırılarını artırdığına dikkat çeken Çelik, “Hain terör örgütleri tüm gücüyle Türkiye’yi kuşatmaya çalışmaktadır. Yurdumuzun her köşesinde demokrasi nöbeti tutalım tutmasına da, artık vatan nöbeti tutanları da görelim. Şehitler kervanına üçer beşer eklenen evlatlarımızı hep birlikte gündemimize alalım” dedi.  
Çelik, vatan nöbetinde şehit düşen kahraman Mehmetçiğe Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, Türk Milleti’ne başsağlığı diledi.  


Etiketler:
0

Ana Sayfa


Yeni Çankırı  Devlet Hastanesi - Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Çankırı Hastanesi Yatırım Programına Alındı
Çankırı’da yapılması planlanan Yeni Hastane 2018 yatırım programına alındı

Muhammet Emin Akbaşoğlu - Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Milletvekili Akbaşoğlu Yılın İlk Müjdesini Verdi
Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, 2018 Yılının İlk Müjdesini Verdi

ılgaz haberleri - ılgaz doruk otel, bakan veysel eroğlu, millrtvrkili eminak başoğlu hüseyin filiz Ilgaz, Davos'tan Daha iyi Olacak
Emin Akbaşoğlu: Dünya Beşten Büyük. Çankırı Ilgaz, Dünyaca Ünlü Davos''tan Daha İyi Olacak

. - . Akşener, Çankırıda Parti Binasının Açılışını Yaptı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İyi Partinin il başkanlı binasının açılışını yaptı.

Celal Kaman - AK Parti çankırı İl Başkanı Celal Kaman İl Başkanı Celal Kaman Anjiyo Oldu
Ak Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman Anjiyo Oldu

 - Milletvekili Akbaşoğlu Konuşma Yaptı.Şiir Okudu
Milletvekili Akbaşoğlu’nun Medine Muhafızı Fahreddin Paşa ile ilgili Mecliste Konuştu

 - Nihayet Beklenen Olacak
Başbuğ Alpaslan Türkeş’in Adını Taşıyan Park Yeniden Düzenleniyor

 - Celal Kaman Kongrede Başkan Seçildi. Yeni Yönetim
Ak Parti 6. Olağan Kongresi Gerçekleşti. Celal KamanTekrar Başkan Seçildi

 - Başbakan Binali Yıldırım Çankırı’da
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Ak parti Çankırı 6.olağan kongresine katıldı.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com