0


Tarih: 02-08-2016 15:18 Siyaset Haberleri Muhabir: Haberci  Bu haber: 18622 Defa Görüntülendi


0


MHP Çankırı İl Başkanı Hidayet Çelik, 15 Temmuz darbe girişimi v


15 Temmuz'da Türk Milleti'nin gösterdiği birlik ve beraberlik örneğinin düşmana korku saldığını ifade eden Çelik, yaşanan kalkışmanın, yalnızca seçilmiş hükümet veya milletvekillerini değil, Türk milletinin tamamını, milli iradeyi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün kurumlarını hedef aldığı kaydedildi.

Çelik, bu kanlı girişimle ülkede bir kaos ortamı yaratılmaya çalışıldığını kaydetti.

- GEÇMİŞİ ARAŞTIRILSIN, GELECEĞİ KARARTILSIN
Çelik, "Darbe girişimi sonrasında çok sayıda kamu personeli açığa, çok sayıda personel de gözaltına alınmıştır. Bunlardan suçsuz olanlar iyice irdelenmeli ve araştırılmalıdır. Hainlerin devlet kademelerine sızmasına göz yuman, yardım ve yataklık edenler ile görevini kötüye kullanan da anasından doğduğuna pişman edilmelidir. Bu derin yapılanma yalnızca bugünüyle değil, geçmişiyle de araştırılmalı ve geleceği tamamen karartılmalıdır" diye konuştu.

Türkiye'nin hızla toparlanmaya ihtiyacı olduğunu vurgulayan Çelik, asker kisvesine bürünmüş hainlerin yanı sıra bütün Türk düşmanlarının teyakkuz halinde olduğunu kaydetti.

- BÖLÜCÜLÜK YAPANLAR DA DARBE YAPANLAR KADAR ŞEREFSİZDİR

 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaşanan süreçte bazı odakların kasıtlı olarak insanların arasına kin ve nefret tohumları ektiğini dile getiren MHP'li Çelik, "Türk demokrasisi yeni bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalırken Türk milleti iradesine sahip çıkmış, demokrasi dışı tavır ve arayışlara canını siper ederek engel olmuştur. Çankırılılar hainlere en büyük darbeyi birlik ve beraberliği ile indirmiş, milli bir dayanışma örneği sergilemiştir. Bu anlamda belirli odaklar kasıtlı olarak halkın arasına kin ve nefret tohumları ekmeye başlamış, bu vahşetten adeta nemalanmaya kalkmıştır. Şunu çok açık ve net bir şekilde söylüyorum ki, Türk Milletinin arasında bölücülük yapanlar da, darbe yapanlar kadar şerefesiz ve alçaktırlar." ifadelerini kullandı.
Çelik, provokasyon uyarısında bulundu.

15 Temmuz’da yaşananların ardından PKK terör örgütünün de saldırılarını artırdığına dikkat çeken Çelik, “Hain terör örgütleri tüm gücüyle Türkiye’yi kuşatmaya çalışmaktadır. Yurdumuzun her köşesinde demokrasi nöbeti tutalım tutmasına da, artık vatan nöbeti tutanları da görelim. Şehitler kervanına üçer beşer eklenen evlatlarımızı hep birlikte gündemimize alalım” dedi.  
Çelik, vatan nöbetinde şehit düşen kahraman Mehmetçiğe Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, Türk Milleti’ne başsağlığı diledi.  


Etiketler:

0  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com