0


Tarih: 21-07-2016 21:32 Ilgaz Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 12085 Defa Görüntülendi


0

Ilgaz Turizm ve Otelcilik YüksekokuluTanıtım Toplantısı Gerçekleş


Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından Ilgaz ilçesine açılan Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu tanıtım toplantısı Ilgaz’da gerçekleştirildi.
 
2016-2017 eğitim döneminde 60 öğrenci ile eğitime başlayacak okulun eğitime başlayacak olması nedeniyle Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Rıza Gürbüz ve Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır ve Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Arif İpek  basın mensuplarına bilgilendirme yaptılar.

Toplantı öncesinde okulu gezdiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürbüz açılacak okulun Ilgaz'a büyük katkı sağlayacağını ve bu konuda Ilgazlılara büyük iş düştüğünü söyledi.

Binanın tadilatını Ilgaz Belediyesi ve Ilgazların yaptığını belirten Gürbüz: "Tefrişatını biz yapacağız ve bir ay içimde bina elimizde olacak" dedi.
"Öğrenci alım süreci başladı" diyen Gürbüz: "Bu öğretim yılında 60 öğrenci alınacak. İlk yıl çok önemli. Eğer ilk yıl istediğimiz sayıyı yakalarsak sonraki yıllar bizim için daha güzel olacak. Burada Ilgazlılara büyük görev düşüyor. Okulun tanıtımını yapmalı ve buraya gelecek öğrencilere yardımcı olmalı. Bu çok önemli" dedi.

Ilgaz'ın önemli bir ilçe ve potansiyele sahip olduğunu da belirten Gürbüz: "Ilgaz önemli bağlantı yolları üzerinde bir ilçemiz. Bu konumu artı bir değer. Açılacak olan okulumuz dahada büyük katkı sağlayacak. Ilgaz'ın çehresi değişecek." dedi.

Bölgenin turizm açısından önemli bir yer işgal ettiğini de aktaran Gürbüz: "Burada okuyan öğrenciler daha fazla uygulama eğitimi alacak ve bu işletmeler açısından da artı bir avantaj olacak." dedi.

Okulun gezilmesi sonrasında ilçe merkezindeki Cumhuriyet Parkına geçilerek vatandaşlarla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Okulun açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır: "Annem beni yeniden dünyaya getirmiş gibi mutluyum" dedi.

Çayır, konuşmasının devamında ise, "Üniversitemizin çağdaş yaşama yakışır eğitim imkânları sunabilmesi adına oluşturulan proje ile üniversitemiz içerisine elektrik tesisatları, ses sistemi, parke-fayans-mermer döşemeleri, yangın sistemi, kalorifer kazanı kurulumu ve tesisatı, asansör kurulumu, 8 adet derslik ve 10 adet yönetici odaları, bilişim odası, 1 adet Uygulama Mutfak Laboratuarı, tuvaletler, mutfak ve yemekhane kazandırılmıştır.

Üniversite binamız yapısal anlamda bu karala birlikte %95 tamamlanmış olup, yakın bir tarihte yine tamamen belediyemiz imkanlarıyla yaklaşık 95 bin +KDVlik Peyzaj projesinin tamamlanmasıyla birlikte eğitim ve öğretime hazır bir şekilde tamamlanmış olacak ve kıymetli özel öğrencilerini en iyi şekilde ağırlayacaktır.

Ilgaz’ımız üniversitelerin, kuruldukları şehir üzerinde çevre düzenlemesi, yeni ve farklı mekânlarının açılması, sağlık, iletişim, taşımacılık ve refah seviyesinin artması, eğitime katılma oranında artış ve göçlerin azalması, farklı şehirlerden ve kültürlerden gelen personel ve öğrencilerin yöre halkıyla ilişkileri sonucunda birçok değer ve kazanımlar elde edilebileceği İlgaz halkı, esnafı ve tüm yöneticileriyle birlikte bilinçli bir şekilde üniversitemizin kazanım değeri bilinmekte olup üniversitemizin gelişmesi için elinden geleni yapmıştır ve yapmaya devam edecektir" dedi. 

 

 


Etiketler:
0

Ana Sayfa


Ilgaz’dan Askerlerimiz İçin Dualar Yükseldi - - Ilgaz’dan Askerlerimiz İçin Dualar Yükseldi
Çankırı Ilgaz’dan Askerlerimiz İçin Dualar Yükseldi

Hamdi Bilge Aktaş, Ilgaz’da yaşlıları ziyaret etti - - Hamdi Bilge Aktaş, Ilgaz’da yaşlıları ziyaret etti
Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Ilgaz’da yaşlıları ziyaret etti

Ilgaz Huzurevinde Müzik Ziyafeti - - Ilgaz İlçesi Huzur Evi Ilgaz Huzurevinde Müzik Ziyafeti
Ilgaz İlçesi Huzur Evinde Türk Halk Müziği Korosu Konser Verdi

Çankırı Ilgaz'da Mevlit Kandili Programı - - Çankırı Ilgaz'da Mevlit Kandili Programı
Ilgaz İmam Hatip Ortaokulu tarafından Mevlit Kandili Programı gerçekleştirildi.

Ilgaz İlçesinde Yangın Çıktı. - - Ilgaz İlçesinde Yangın Çıktı.
Çankırı Ilgaz İlçesi Merkezinde Yangın Çıktı.

Çankırı’da 8. İstiklal Yolu Yürüyüşü Başladı - - Çankırı’da 8. İstiklal Yolu Yürüyüşü Başladı
8. İstiklal Yolu Yürüyüşü Etkinlikleri Büyük Bir Coşkuyla Ilgaz’da Başladı

Milli Eğitim Müdürü İnşaatlarda İncelemede Bulundu - - Milli Eğitim Müdürü İnşaatlarda İncelemede Bulundu
Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı Okul İnşaatlarında İncelemede Bulundu

Çankırı Kaza, 200 metre dereye yuvarlandılar - - Çankırı Kaza, 200 metre dereye yuvarlandılar
Çankır Ilgaz'daı Kaza, 200 metre derinliğindeki dereye yuvarlandılar

Modern Kesimhane Yapılıyor - - Modern Kesimhane Yapılıyor
Eski Kesimhane Yıkıldı. Yenisi Yapılıyor

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BU GÜN
 • DÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY


regent cruises
  regent cruises - rssc
.