-
 

 
0


Tarih: 21-07-2016 21:32 Ilgaz Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 12123 Defa Görüntülendi0


Ilgaz Turizm ve Otelcilik YüksekokuluTanıtım Toplantısı Gerçekleş


Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından Ilgaz ilçesine açılan Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu tanıtım toplantısı Ilgaz’da gerçekleştirildi.
 
2016-2017 eğitim döneminde 60 öğrenci ile eğitime başlayacak okulun eğitime başlayacak olması nedeniyle Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Rıza Gürbüz ve Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır ve Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Arif İpek  basın mensuplarına bilgilendirme yaptılar.

Toplantı öncesinde okulu gezdiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürbüz açılacak okulun Ilgaz'a büyük katkı sağlayacağını ve bu konuda Ilgazlılara büyük iş düştüğünü söyledi.

Binanın tadilatını Ilgaz Belediyesi ve Ilgazların yaptığını belirten Gürbüz: "Tefrişatını biz yapacağız ve bir ay içimde bina elimizde olacak" dedi.
"Öğrenci alım süreci başladı" diyen Gürbüz: "Bu öğretim yılında 60 öğrenci alınacak. İlk yıl çok önemli. Eğer ilk yıl istediğimiz sayıyı yakalarsak sonraki yıllar bizim için daha güzel olacak. Burada Ilgazlılara büyük görev düşüyor. Okulun tanıtımını yapmalı ve buraya gelecek öğrencilere yardımcı olmalı. Bu çok önemli" dedi.

Ilgaz'ın önemli bir ilçe ve potansiyele sahip olduğunu da belirten Gürbüz: "Ilgaz önemli bağlantı yolları üzerinde bir ilçemiz. Bu konumu artı bir değer. Açılacak olan okulumuz dahada büyük katkı sağlayacak. Ilgaz'ın çehresi değişecek." dedi.

Bölgenin turizm açısından önemli bir yer işgal ettiğini de aktaran Gürbüz: "Burada okuyan öğrenciler daha fazla uygulama eğitimi alacak ve bu işletmeler açısından da artı bir avantaj olacak." dedi.

Okulun gezilmesi sonrasında ilçe merkezindeki Cumhuriyet Parkına geçilerek vatandaşlarla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Okulun açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır: "Annem beni yeniden dünyaya getirmiş gibi mutluyum" dedi.

Çayır, konuşmasının devamında ise, "Üniversitemizin çağdaş yaşama yakışır eğitim imkânları sunabilmesi adına oluşturulan proje ile üniversitemiz içerisine elektrik tesisatları, ses sistemi, parke-fayans-mermer döşemeleri, yangın sistemi, kalorifer kazanı kurulumu ve tesisatı, asansör kurulumu, 8 adet derslik ve 10 adet yönetici odaları, bilişim odası, 1 adet Uygulama Mutfak Laboratuarı, tuvaletler, mutfak ve yemekhane kazandırılmıştır.

Üniversite binamız yapısal anlamda bu karala birlikte %95 tamamlanmış olup, yakın bir tarihte yine tamamen belediyemiz imkanlarıyla yaklaşık 95 bin +KDVlik Peyzaj projesinin tamamlanmasıyla birlikte eğitim ve öğretime hazır bir şekilde tamamlanmış olacak ve kıymetli özel öğrencilerini en iyi şekilde ağırlayacaktır.

Ilgaz’ımız üniversitelerin, kuruldukları şehir üzerinde çevre düzenlemesi, yeni ve farklı mekânlarının açılması, sağlık, iletişim, taşımacılık ve refah seviyesinin artması, eğitime katılma oranında artış ve göçlerin azalması, farklı şehirlerden ve kültürlerden gelen personel ve öğrencilerin yöre halkıyla ilişkileri sonucunda birçok değer ve kazanımlar elde edilebileceği İlgaz halkı, esnafı ve tüm yöneticileriyle birlikte bilinçli bir şekilde üniversitemizin kazanım değeri bilinmekte olup üniversitemizin gelişmesi için elinden geleni yapmıştır ve yapmaya devam edecektir" dedi. 

 

 


Etiketler:

İlim Yayma Cemiyeti Liselilere İftar Verdi
Ilgaz İlim Yayma Cemiyeti Temsilciliği Liselilere İftar Verdi

Ilgaz’da Nikahlar Başkan Odasında Kıyılacak
Ilgaz Belediyesi Modern Nikah Salonuna Kavuşuyor

Ilgaz’da Pansiyon İnşaatına Başlandı
Ilgaz İlçemizde 100 Öğrencilik Pansiyon İnşaatına Başlandı

Jandarma ve Huzurevi Sakinleri Bir Arada
İl Jandarma Komutanlığı personeli Akbak Huzurevi Sakinleri Bir Arada

Başkan Çayır Başkanlı Teslim Etti
Ilgaz Belediye Başkanı Çayır Başkanlığı Teslim Etti

Rektör Ayrancı’dan Ilgaz’a Övgü Dolu Sözler
Turizm Haftası Kutlamalarında Rektör Hasan Ayrancıdan Övgü Dolu Sözler

Ilgaz Sancaktepe'de Şehitler Anıtı Açıldı
Ilgaz Sancaktepe Park Ormanı ve Kahraman Şehitler Anıtı Açıldı

Ilgaz Belediye Başkanı Kandil Mesajı
Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır. Kandiliniz Kutlu Olsun

Başkan Kadroya Geçenleri Kutladı
Belediye başkanı kadroya geçen personeli kutladı. Devlet yetkililerine teşekkür etti

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
  Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Yazar ve Haberci GİRİŞİ
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com