0


Tarih: 21-07-2016 21:32 Ilgaz Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 12164 Defa Görüntülendi


0


Ilgaz Turizm ve Otelcilik YüksekokuluTanıtım Toplantısı Gerçekleş


Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından Ilgaz ilçesine açılan Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu tanıtım toplantısı Ilgaz’da gerçekleştirildi.
 
2016-2017 eğitim döneminde 60 öğrenci ile eğitime başlayacak okulun eğitime başlayacak olması nedeniyle Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Rıza Gürbüz ve Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır ve Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Arif İpek  basın mensuplarına bilgilendirme yaptılar.

Toplantı öncesinde okulu gezdiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürbüz açılacak okulun Ilgaz'a büyük katkı sağlayacağını ve bu konuda Ilgazlılara büyük iş düştüğünü söyledi.

Binanın tadilatını Ilgaz Belediyesi ve Ilgazların yaptığını belirten Gürbüz: "Tefrişatını biz yapacağız ve bir ay içimde bina elimizde olacak" dedi.
"Öğrenci alım süreci başladı" diyen Gürbüz: "Bu öğretim yılında 60 öğrenci alınacak. İlk yıl çok önemli. Eğer ilk yıl istediğimiz sayıyı yakalarsak sonraki yıllar bizim için daha güzel olacak. Burada Ilgazlılara büyük görev düşüyor. Okulun tanıtımını yapmalı ve buraya gelecek öğrencilere yardımcı olmalı. Bu çok önemli" dedi.

Ilgaz'ın önemli bir ilçe ve potansiyele sahip olduğunu da belirten Gürbüz: "Ilgaz önemli bağlantı yolları üzerinde bir ilçemiz. Bu konumu artı bir değer. Açılacak olan okulumuz dahada büyük katkı sağlayacak. Ilgaz'ın çehresi değişecek." dedi.

Bölgenin turizm açısından önemli bir yer işgal ettiğini de aktaran Gürbüz: "Burada okuyan öğrenciler daha fazla uygulama eğitimi alacak ve bu işletmeler açısından da artı bir avantaj olacak." dedi.

Okulun gezilmesi sonrasında ilçe merkezindeki Cumhuriyet Parkına geçilerek vatandaşlarla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Okulun açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır: "Annem beni yeniden dünyaya getirmiş gibi mutluyum" dedi.

Çayır, konuşmasının devamında ise, "Üniversitemizin çağdaş yaşama yakışır eğitim imkânları sunabilmesi adına oluşturulan proje ile üniversitemiz içerisine elektrik tesisatları, ses sistemi, parke-fayans-mermer döşemeleri, yangın sistemi, kalorifer kazanı kurulumu ve tesisatı, asansör kurulumu, 8 adet derslik ve 10 adet yönetici odaları, bilişim odası, 1 adet Uygulama Mutfak Laboratuarı, tuvaletler, mutfak ve yemekhane kazandırılmıştır.

Üniversite binamız yapısal anlamda bu karala birlikte %95 tamamlanmış olup, yakın bir tarihte yine tamamen belediyemiz imkanlarıyla yaklaşık 95 bin +KDVlik Peyzaj projesinin tamamlanmasıyla birlikte eğitim ve öğretime hazır bir şekilde tamamlanmış olacak ve kıymetli özel öğrencilerini en iyi şekilde ağırlayacaktır.

Ilgaz’ımız üniversitelerin, kuruldukları şehir üzerinde çevre düzenlemesi, yeni ve farklı mekânlarının açılması, sağlık, iletişim, taşımacılık ve refah seviyesinin artması, eğitime katılma oranında artış ve göçlerin azalması, farklı şehirlerden ve kültürlerden gelen personel ve öğrencilerin yöre halkıyla ilişkileri sonucunda birçok değer ve kazanımlar elde edilebileceği İlgaz halkı, esnafı ve tüm yöneticileriyle birlikte bilinçli bir şekilde üniversitemizin kazanım değeri bilinmekte olup üniversitemizin gelişmesi için elinden geleni yapmıştır ve yapmaya devam edecektir" dedi. 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Bu Gün: 20-08-2018 12:27 - Çankırı haberleri