0


Tarih: 19-07-2016 00:53 Çankrı Gundem Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 17767 Defa Görüntülendi


0


Çankırı Merkez Muhtarları Darbe Girişimini Kınadı


Çankırı Merkezde 14 mahalle muhtarı Koç otelde düzenledikleri basın toplantısında darbe girişimini kınadılar.

Muhtarlar adına açıklama yapan Lokman Arslan

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletimiz 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı FETÖ Terör Örgütüne mensup Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki bir grup askerin darbe girişimi ile büyük bir badire atlatmıştır.

Çankırılı muhtarlar olarak bu girişimi lanetle kınıyor, darbeci askerlere karşı demokrasi mücadelesinde şehit olan ve aralarında 9 Çankırılı şehidimizin de bulunduğu tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve büyük Türk Milletine başsağlığı diliyoruz.

Ülkemiz hem içeriden hem de dışarıdan maruz kaldığı saldırılarla çok sıkıntılı ve kritik bir süreci yaşamaktadır. Büyük önder Atatürk’ün uyardığı gibi “Dahili ve harici bedbahtlar” görev başındadır. Bu sıkıntılı süreci ancak ve ancak birlik, beraberlik ve dayanışma içinde aşabilmemiz mümkündür. Darbe girişiminin yapıldığı Cuma gecesi Türkiye’nin dört bir tarafında farklı siyasi görüşlere mensup vatandaşlarımızın ve Çankırılı hemşehrilerimizin ellerine bayrakları alarak meydanları doldurması, Boğaz Köprüsünde, Genelkurmay ve Beştepede göğüslerin kurşunlara siper edilmesi Türk Milletinin kendi iradesine ve demokrasiye ne kadar bağlı olduğunun, geleceğine ne denli sahip çıktığının önemli göstergeleridir.

Sivil demokrasimizin bir türbülans geçirdiği o karanlık gece hafızalarımızda içimizde, yanımızda olup devletini yıkmaya milletini yok etmeye kararlı bir kısım gafilin aziz milletimiz tarafından püskürtülmesi ve halkımızın tanka, tüfeğe karşı demokrasiyi korumak adına canını nasıl siper ettiği görüntüleri ile kalacaktır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetimizin bir süredir ısrarla üzerinde durduğu FETÖ Terör Örgütü’nün bir fantezi olmadığı, en az IŞİD kadar hatta ondan da tehlikeli bir terör örgütü olduğu ortaya çıkmıştır. Devlet kadrolarının, üniversiteler ve yargının bunların artıklarından tamamen temizlenmesi için hükümetimiz gereken çalışmayı bir an önce tamamlamalıdır. Bu sapık zihniyete zaman zaman iyi niyetle yaklaşmanın ne kadar yanlış olduğu da apaçık ortadadır.

Yetkililerimiz tehlikenin henüz geçmediğini , tehlike geçene kadar meydanların boş bırakılmaması uyarısında bulunuyorlar. Bizler de Belediye Başkanımız Sayın İrfan Dinç’in organizesini yaptığı Valimiz Sayın Mesut Köse’nin de aktif olarak desteklediği Belediye Meydanı’ndaki demokrasi nöbetine devam edeceğiz. Tüm Çankırılılar’ı da önümüzdeki günlerde de devam edecek olan demokrasi nöbetine katılmaya ve milli iradelerine sahip çıkmaya davet ediyoruz.
 
Video Görüntüleri

 
Fotoğraflar

 

 

 

 

 


Etiketler:

Çankırı Merkez Muhtarları Darbe Girişimini Kınadı

Haber Çankırı Merkez Muhtarları Darbe Girişimini Kınadı


Revolide Kandil Simidini Sıçak Sıçak
İlimizin Gözde Pastanesi Revoli de Kandil Simidini Sıçak Sıçak Satılıyor

Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı
Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı

ÖYP Araştırma Görevlileri 33/a Kadrolarına Geçirilmelidir
ÖYP Araştırma Görevlileri 33/a Kadrolarına Geçirilmelidir

Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması
Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması

Aynı Yöne Giderken Kaza Yaptılar
Aynı Yöne Giderken Kaza Yaptılar

Muammer Hocaya Köylüleri Hayırlı Olsun Ziyareti Yaptı
Köylülerinden Hayırlı Olsun ve Destek Ziyareti

Gündüz Tamirci, Gece Solist
Gündüz Tamirci, Gece Solist

Türk Büro-Sen’e CHP’den Ziyaret
Türk Büro-Sen’e CHP’den Ziyaret

Üniversite Heyeti Tacikistan’da
Üniversite Heyeti Tacikistan’da

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


 

İLÇELERİ

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com