0


Tarih: 16-07-2016 13:20 Gundem Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 20048 Defa Görüntülendi


0


Ülkemizdeki Darbe Teşebbüsüne Karşı Yayınlana Kınama Mesajları


KINAMA MESAJLARIÇANKIRI BAROSU BAŞKANI Av ERKAN KÖROĞLU
BASIN AÇIKLAMASI

Ülkemizde, Milletin bağrından çıkan Türk silahlı kuvvetlerinin içine sızmış kanserli hücrelerin harekete geçmesi ile milli irade ve demokrasi 15/16 Temmuz gecesi sekteye uğratılmaya çalışılmıştır. Firavuna tapan bu terörist gurup, adına ‘karşı halk devrimi’ diyebileceğimiz milli mücadele ruhu karşısında duvara toslamıştır. Gün, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkma günüdür. Bu iki değer üzerine geçmişte sarılan zincirler, çok büyük bedeller ödeyerek kırılmışken dün de 160 dan fazla şehit ve binlerce yaralı ile bu zincirin vurulması önlenmiştir. Şehitlere Allahtan rahmet, yaralılara şifalar diliyoruz.

Ülkemiz, içeride ve dışarıda çok zor günler geçirirken, Ülkenin milli birlik ve beraberliği için binlerce sivil ve asker şehit verilirken, Firavunun emirleri ile milletin silahları kullanılarak, milletin vurması alçaklıkların en büyüğüdür. Hiçbir çılgın bize zincir vuramayacak, Anayasal kurallar içerisinde oluşturulmuş tüm kurum ve kuruluşlar görevlerine devam edecektir.

Çankırı Barosu olarak şu hususu da belirtmek isteriz ki, bu ihanetin bir amacı da vatandaş ve İçimizden çıkan Askeri karşı karşıya getirmektir. Vatandaşımızın uyanık olup bu oyuna gelmemesi, Kamplaşmaması, hukuktan ayrılarak cadı avına çıkmaması, Kardeş kavgasına düşmemesi en büyük temennimizdir. Daha fazla Milli iradeye sahip çıkarak, daha fazla demokrasiyi içselleştirerek ve daha fazla hukuka sarılarak bu sıkıntılı günleri aşacak ve mutlu yarınlarda çocuklarımızı yaşatacağız.
 
----------------------------------------


Potukoğlu'ndan  Suriyeliler İle Alakalı Bilgilendirme
Ak Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu
Temmuz ayının 15'ini 16'sına bağlayan gece TSK içinde bir grup kendini bilmez çete mensubu tarafından güya Darbe Kalkışması yapılmıştır.
İşte burada emir-komuta zincirine uyulmaksızın
Başkomutanımızı Sn Cumhurbaşkanımızı ve milletin iradesini hedef almışlardır.

Ancak Türk milleti her ilinde ve her ilçesinde ve her beldesinde bu ihanet şebekesine gereken cevabı gecikmeksizin vermiştir.

AK Parti teşkilatları olarak bizler de Genel Merkezimiz ile ve Genel Başkanımız, Başbakanımız ile istişareli parti büyüklerimiz ile irtibatta anında teşkilat binalarımızda toplandık. Aziz ve necip milletimizin binlerce mensubu da bizleri yalnız bırakmadılar. Değerli büyüklerimiz dualarıyla, fiili ve kavli destekleriyle yanımızda oldular.

Yeniden aşık olduğum milletimin ve hemşehrilerimin her bir ferdine teşekkür ediyorum.

Henüz bitti demedik. Şehitlerimizin ve gazilerimizin hesapları sorulacak. Onları da minnet ve rahmetle anıyorum.

Bu gece de milli irade için ve demokrasi için her bir karış toprağı okçular tepesi olan vatanımızda meydanlarda olup nöbet tutacağız.

Tüm hemşehrilerimizi Çankırı Belediye meydanına bekliyor saygılarımı sunuyor tekrar tekrar teşekkür ediyorum.(16.07.2016 Cumartesi)

-------------------------------------------------------------------------------
Çankırı Kurşınlı Belediye Başkanı Şakir Kaymak
Kurşunlu birlik ve beraberlik içinde iradesine sahip çıkarak hain darbecilere karşı tek yürek oldu. Demokrasi Şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı, Gazi'lerimize acil şifalar diliyorum.

----------------------------------------------------------


İlim Yayma Cemiyeti Çankırı Şube Başkanı Musa Çağlar
Gün Birlik Olma Günüdür. Demokrasiye ve Milli İrademize Sahip Çıkmak İçin Bu Aksamda Meydanlardayız. Sivil Toplum kuruluşları platformu ÇANKIRI il Başkanı Musa Çağlar
 
---------------------------------------------------------------------Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli
Demokrasiye ve milli birliğimize karşı yapılmaya çalışılan darbe girişimini şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Gün vatan hainlerine karşı birlik ve beraberliğimizi, gücümüzü gösterme günüdür. Gün Türkiye Cumhuriyeti'ne, demokrasiye, bayrağımıza sahip çıkma günüdür. Hunharca şehit edilen emniyet güçlerimize, masum halkımıza ALLAHtan rahmet ,yaralılarımıza geçmiş olsun diliyorumÇankırı Ticaret Borsa Başkanı
Oğuz AK
15 Temmuz günü Ülkemize, Devletimize ve Demokrasiye Devlet içinde yapılanmalarla Türk silahlı kuvvetlerinin içine sızmış farklı zihniyetlerle Milli iradeye zarar verilmeye çalışılması sonucu yaşananlar karşısında basın açıklamasında bulunan Ticaret Borsası Başkanı Oğuz AK “ Olayın bir darbe girişimi olduğu anlaşılır anlaşılmaz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, çatısı altında olan Çankırı Ticaret Borsası ortak bir açıklama yaparak darbeye karşı olduğunu, demokrasiyi sonuna kadar savunacağını ilan etmiştir.”

AK” Ülke içinde ve ülke dışında bulunan ve buna önderlik yapan hiçbir yapının bu tür darbelerini desteklemiyoruz ve sonuna kadar bunların karşısında yer almaktayız.

Bu tür olayların tek bir amacı vardır; o da sivil ve askerleri birbirlerine düşürmektir. Çankırı

Ticaret Borsası olarak biz vatandaşlarımızın uyanık olup bu oyuna gelmemesi, Kardeş kavgasına düşmemesi en büyük temennimiz”

“Yaşananların hepimize öğretmesi gereken, çıkışın daima demokraside olduğudur. Bir daha
böyle bir kara günün yaşanmaması için siyasi iktidara düşen, herkesi kucaklaması ve
demokrasiyi geliştirecek adımları atmasıdır.” Dedi.
Ülkemizin özellikle Çankırı halkımızın bu tarz girişimlerde bulunarak halkın bekâsına yapılan her türlü girişimin hiçbir şekilde şimdi olduğu gibi sonrasında da asla kabul edilemeyeceğini belirten Oğuz AK “Darbe girişimi sırasında genç yaşlı hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum .” diyerek sözlerini tamamladı.


---------------------------------------------------------------------------------------------


CHP Çankırı İL Başkanı: Fikret Tatlıcı

DEĞERLİ  HALKIMIZA  VE  BASIN   MENSUPLARINA
Ülkemizde dün sahneye konan Darbe girişimi karşısında Cumhuriyet Halk Partisi olarak İlk andan itibaren karşı duruşumuzu net bir şekilde ortaya koyduk.

93 yıllık  Cumhuriyet  tarihi  boyunca  darbelere  hep karşı olan Partimiz Darbe girişiminin başladığı andan itibaren karşı duruşunu bir kez daha sergilemiştir.

Genel Başkanımızın  yaptığı  açıklama  ile  birlikte  Parti  Yöneticilerimizin  Genel Merkezde  gelişmeleri takip ettiği sırada Ankara da bulunan Milletvekillerimiz süratle parlamentoya giderek darbeye karşı kararlı duruşumuzu orada da sergilemişlerdir.

Yaşanan bu olay bir kez daha Demokratik  Parlamenter sistemin önemini ortaya koymuştur .  Cumhuriyet   Halk  Partisi  olarak   darbe  karşıtı   duruşunun   yanı   sıra
Cumhuriyete  ve  Demokrasiye  olan  inancının  başta Genel  Başkanımız olmak üzere örgütlerimiz ve bütün üyelerimizle sürdürmeye kararlı bir şekilde devam edeceğiz.

Bu anlayışla, siyasi  partilerimizin kararlılıklarının yanı sıra parti farkı gözetmek
Sizin   tüm   vatandaşlarımızın   ortaya  koyduğu   tavırla  darbe   girişimi  başarısızlığa           uğratılmıştır.Güvenlik güçlerinin sağduyulu ve darbeyi önleyici girişimlerinin de altını
çizmek  gerekir.

Ulusal   kurtuluş   mücadelesi  sırasında   Polatlı da   top   seslerinin   mecliste
yankılandığı  anda meclis çalışmalarını sürdüren ve gazi meclis söylemini hak eden
Büyük Millet Meclisi dün gece maalesef darbecilerin top atışlarına hedef olmuştur.

Gazi  Meclis  dün  Milletvekilleriyle  bir kez  daha  gazilik  ünvanını  hak etmiştir.
Darbe  girişimi sırasında hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet  yaralılara acil şifalar dilerken tüm halkımıza  geçmiş olsun dileklerimizle saygılar sunarız

----------------------------------------------------------------------

Şabanöüzü Belediye Başkanı: Mustafa Karakaya

Necip Türk Milletine ve devletimize karşı 15 Temmuz 2016 Cuma gecesi yapılan darbe girişimini şiddetle kınıyor, Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk Milletine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Allah ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmasın.


Etiketler:

0  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com