0


Tarih: 08-07-2016 10:35 Siyaset Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 16128 Defa Görüntülendi

0


Ak Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu, Ülkemizd


Mustafa Potukoğlu: Gökhan Kahraman'ın Yazısını Paylaştı
Suriyelilere vatandaşlık verilmesi...
1- Türkiye Barzaniyle anlaşıyordu, Kuzey Irak petrolü 50 yıllığına Türkiye üzerinden akacak Müthiş anlaşmalar imzalanıyordu., Emperyalistler buna izin vermezlerdi.
Ve aniden IŞİD diye bir örgüt ortaya çıkıyor, Bir mermi atmadan petrol yatağı Musulu ele geçiriyordu? Amerikanın emrinde olan Irak ordusu karşılık vermeden Musulu IŞİD'e bırakıp kaçıyordu? Irakta ve Suriye'de Türkiye lehine gelişen bütün dengeleri değiştiriyor ve 50 tane elçilik çalışanımızı rehin alıyorlardı...
Erdoğan'ın ortadoğu petrolüne yaptığı stratejik hamleye IŞİD'le karşılık veriliyor, IŞİD'le Erdoğan'ın önünü kesiyorlardı. Üstüne bizim sığırlar Türkiye IŞİD'i destekliyor diye dünyaya servis ediyorlardı.

2- Amerika kendi çıkarları için İran'a ambargo uyguluyordu, Kısacası Amerika, ya İran'la ben ticaret yaparım, malı ben götürürüm yada kimseye yaptırmam diyordu. Ama Erdoğan ABD'nin bu ambargosunu takmadı hiç bir zaman, Rezza Zarraf üzerinden ABD'nin İran'a uyguladığı bu ambargo Altın ticaretiyle deliniyor, İran ticaretinden milyarlarca dolar Halk Bankası üzerinden Türkiye'ye akıyordu. Dünya ekonomik krizle boğuşurken Türkiye'nin ekonomisi hergün büyüyor, hergün yatırımlar yapılıyordu.
Buna izin verirlermiydi? Önce ABD'li 47 vekil Halk Bankasına yaptırım istedi, ve Kısa bir zaman sonra Türkiye'ye içerdeki uşakları üzerinden 17 Aralık operasyonu yapıldı, Halk banaksına girdiler, Halk Bankasının Genel müdürünü tutukladılar.
Ve İrandan gelen o paranın önünü kestiler, Amerika alel acele İranla anlaştı, Ambargoyu kaldırdı, Ve Paralar artık Halk Bankasına değil, ABD JP Morgan bankasına akmaya başladı.
Bizim muhalefette Rezza'ya bak neler yapmış diye mal mal siyaset yaptığını zannediyor, İçerdeki ve medyadaki uşaklarıda halka ayakkabı kutularıyla tiyatro seyrettiyor, gerçekleri göstermiyorlardı. 28 Şubatta 26 banka soyulurken Fadime Şahin Müslüm Gündüz tiyatrosunu halka izlettirip uyutanlar yine bunlardı, Gezide "EKONOMİYİ DURDURALIM" diyenler yine bunlar değilmiydi?

3- Son günlerde Amerikan askerleri YPG(PKK) ile beraber Kuzey Irak ve Suriyenin bir kısmında Kürt devleti kurmak için düğmeye bastılar. Buna karşılık Erdoğan ne yaptı? Hemen Rusya ve israille 2 günde arayı düzeltti, dostluk elini uzattı. Rusya ile anlaşarak YPG hedeflerini vurmaya başlıyor, Kuzey ırakta Türkiye'nin başına örülmek istenen tezgahı bozuyor, Amerikanın planına karşı çok stratejik ve akıllı bir hamle yapıyordu. Karşılığında ise Atatürk havalimanında bombalar patladı. Putin ve Rusya Başbakanı bu oyunu görüyor "Rus halkına tatil için Türkiye'ye gidin çağrısı yapıyorlardı." Bizim siyasiler ve medya ise halka gerçekleri anlatmıyor, Erdoğan diz çöktü diye servis ediyorlardı.

4- Bu örnekleri yine verdim zannediyorsunuz?
Erdoğan bizim kadar ne olup bittiğini bilmiyormu zannediyorsunuz? Erdoğan'a Milli İstihbarat Teşkilatından bilgi akıyor, Emniyet İstihbarat teşkilatından bilgi akıyor, Jandarma istihbarat teşkilatından bilgi akıyor. Biz sadece perdenin önünü görüyoruz, ama Erdoğan perdenin arkasında dönen olayları görüyor, ona göre hamleler yapıyor, adımlar atıyor.
Suriye konusuna girmeden size bir iki örnek daha vereyim

a) Erdoğan dershaneleri kapatacaz demişti, Şok olmuştum, nasıl böyle bir şey yapar, Bize göre orda Gülenciler gençlere Allahı namazı öğretiyordu, vatanını seven insanlar yetişiyordu. Ogün hepimiz karşı çıktık, geldiğimiz nokta ortada, meğer O dershanelerde bu ülkeyi sırtından hançerleyen, ABD uşakları yetişiyormuş. 17 Aralıkta Halk bankası operasyonuyla Türkiyeyi sırtından hançerlediler.

b) Erdoğan özel yetkili mahkemeleri kaldırdı. Yine şok olmuştum, benim gözümde onlar darbecilerle çetelerle mücadele ediyordu. Sonradan gördüm ki 17 aralık operasyonunu hazırlayanlar onlar, 25 Aralıkta Marmarayın, Hızlı trenin, 3 Köprünün, HES'lerin ve Kanal İstanbulun kısacası Türkiye'yi uçuracak projeleri yapan tüm Müteahit ve iş adamlarının tutuklanmasını isteyen yine onlardı. Erdoğanı tutuklamaya kalkan yine onlardı.
Şimdi asıl konuya geçelim ; Erdoğan bizim gibi düz bakmıyor, Ona devletten gelen bilgilerle hareket ediyor. Biz önümüzü zor görürken, O ise İstihbarat kurumlarından gelen bilgilerle dünyanın her yerindeki olayların perde arkasındaki gelişmeleri görüyor. Ona göre karşı hamleler yapıyor.
Erdoğan Suriye'lilere vatandaşlık vereceğiz dedi, Dünyada ilk tepki hangi ülkeden geldi biliyormusunuz? İNGİLTERE
"Türkiye’nin Suriyelilere vatandaşlık teklifi AB anlaşmasını tehlikeye atıyor" dedi. Peki İngiltere ve Avrupa Birliği ülkeleri daha düne kadar Suriye'lileri siz alın, başımıza bela etmeyin, size maddi destekte veririz diye yalvarıyordu, Türkiye'nin Suriyelilere vatandaşlık vermesine sevinmeleri lazım, kurtulduk Suriyelilerden, artık gelmezler demeleri lazımdı? Peki birden ne olduda karşı çıkmaya başladılar? İŞTE PÜF NOKTA BURASI.
Size bir örnek vereyim ; HATAY Fransanın mandası altındaydı, Türkiye'ye nasıl katıldı zannediyorsunuz? Nasıl Türkiye'nin bir ili oldu zannediyorsunuz? Savaş ortamıydı, Hatay Suriyeli Arap kardeşlerimizin yoğun olduğu bir il. Önce dillerini Resmi dil olarak Türkçe ilan ettiler, Sonra Türkiye'nin desteğiyle bağımsızlık ilan ettiler, Sonra referanduma gidip Türkiye'ye bağlanmak istiyoruz dediler ve Türkiye'ye katılıp, Türkiye'nin bir ili oldular.
İşte Avurpa Birliği üyesi ülkelerin gördüğü, Bizim muhalefetin göremediği GERÇEK TAMDA BU...
Ne diyordu rahmetli Özal "DÜNYA BİLİYOR, MUSUL-KERKÜRK BİZİMDİR, ENİNDE SONUNDA ALACAZ"
Bir tarafta YPG-PKK ABD'nin eliyle Kürdistanı kurmak için uğraşıyor, Bir tarafta ABD'nin uşğı IŞİD, Bir tarafta Özgür Suriye Ordusu. Suriye parçalanmak üzere, Suriye eyaletlere bölünmek üzere, Bir zamanlar Hatay gibi. Eninde sonunda Bu eyaletler bağımsızlıklarını ilan edecekler. Ve emperyalistler bu petrol yataklarının başında dört gözle pay kapmak için beklerken, Erdoğandan bir stratejik bir hamle geldi. Suriyelilere vatandaşlık vereceğiz. Tıpkı Türkiye'nin bir zamanlar Hatay'da yaptığı gibi. Türkiyenin şartları var, Onları yerine getirenlere verilecek. En önemli şartı ne biliyormusunuz Türkçe'yi konuşabilmeleri :)) Bu insanlar kısa bir zaman sonra ülkelerine dönecek ve bağımsılzıklarını ialn ettiklerinde, Türkiye'nin desteklemesiyle bir referandum olduğunda Hatay gibi Türkiye'ye katılmak isteyecekler.
Oy için yapılıyor diyenler, Erdoğanın oya ihtiyacımı var, adam bütün seçimlerde zaten tek başına iktidar. Böyle bir hamle oy kazandırmaz, aksine kaybettirir.

5- Ahıska Türkleri'ni devlet neden batıya değilde doğuya yerleştiriyor? Çünkü orda PKKya karşı ülkesini vatanını seven insanları yerleştiryor, orda dengeleri değiştiriyorlar. Oralara birde Müslüman Suriye'lilerin yerleştrildiğini düşünsenize? Detayları yazarsam yanlış anlaşılır.
Kısacası ; PKK'yı destekleyen HDP'lilere vatandaşlık veriliyor, Türkiye'yi yurt dışında karalayan santçı gazeteci soytarılarına vatandaşlık veriliyor, Katil devlet diyen akademisyenlere vatandaşlık veriliyor, Türkiye'yi 17 Aralıkta batırmaya kalkan Gülencilere vatandaşlık veriliyor, Askere polise saldıran DHKP-C'li alçaklara vatandaşlık veriliyor, DHKP-C'li terörsitlerin avukatlığını yapan CHP'lilere vatandaşlık veriliyor, PKK'ya cephanelik taşıyan vekillere vatandaşlık veriliyor, Şartları yerine getiren Almana, İngilzie, Yahudiye, Rusa, Ermeniye veriliyor, ama Çanakkalede şehit düşen, Müslüman Suriyeli'lere mi verilmiyor?
Erdoğan adam gibi adam, Bu ülkenin başına bu kadar dik duran zeki bir adam hiç gelmemişti, Ve emperyalistler ona baktıkça Önlerinde asla diz çökmeyen, onlara bir karış toprak kaptırmayan, tezgahlarını bozan Sultan Abdülhamiti görüyorlar. Ne demişti Necip Fazıl "Abdülhamiti anlamak herşeyi anlamaktır." Ama o zamanın insanları Abdülhamiti anlamadılar. Taki onu indirdiklerinde, Koca imparatorluk parmparça olduktan sonra anladılar.

Ne demişti ABD başkan yardımcısı Ulusal güvenlik baş danışmanı ; "Erdoğan ABD'nin Ortadoğu çıkarları için tehlikleli biri, ABD artık adım atmalı" yani ABD Erdoğanı devirmeli...

Ne diyordu İtalyan gazeteleri "SELEHATTİNİ EYYUBİ SON METRODA DURDURLDU."

Ne diyordu PKK'nın ele başı Cemil Bayık "ERDOĞAN GİDENE KADAR DURMAYACAĞIZ"
Ne diyordu İmamı Şafi hazretleri "FİTNE ZAMANINDA DÜŞMAN OKLARINA

Etiketler:
0

Ana Sayfa


Muhammet Emin Akbaşoğlu - Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Milletvekili Akbaşoğlu Yılın İlk Müjdesini Verdi
Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, 2018 Yılının İlk Müjdesini Verdi

ılgaz haberleri - ılgaz doruk otel, bakan veysel eroğlu, millrtvrkili eminak başoğlu hüseyin filiz Ilgaz, Davos'tan Daha iyi Olacak
Emin Akbaşoğlu: Dünya Beşten Büyük. Çankırı Ilgaz, Dünyaca Ünlü Davos''tan Daha İyi Olacak

. - . Akşener, Çankırıda Parti Binasının Açılışını Yaptı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İyi Partinin il başkanlı binasının açılışını yaptı.

Celal Kaman - AK Parti çankırı İl Başkanı Celal Kaman İl Başkanı Celal Kaman Anjiyo Oldu
Ak Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman Anjiyo Oldu

 - Milletvekili Akbaşoğlu Konuşma Yaptı.Şiir Okudu
Milletvekili Akbaşoğlu’nun Medine Muhafızı Fahreddin Paşa ile ilgili Mecliste Konuştu

 - Nihayet Beklenen Olacak
Başbuğ Alpaslan Türkeş’in Adını Taşıyan Park Yeniden Düzenleniyor

 - Celal Kaman Kongrede Başkan Seçildi. Yeni Yönetim
Ak Parti 6. Olağan Kongresi Gerçekleşti. Celal KamanTekrar Başkan Seçildi

 - Başbakan Binali Yıldırım Çankırı’da
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Ak parti Çankırı 6.olağan kongresine katıldı.

Çankırı Milletvekili  Muhammet Emin Akbaşoğlu - Akbaşoğlu Çankırı’yı Türkiye ’nin Gündemine Taşıdı
Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Çankırı’yı Türkiye ’nin Gündemine Taşıdı

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com