0


Tarih: 31-05-2016 16:05 Çankrı Eldivan Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 9417 Defa Görüntülendi


0


Eldivan Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Öğren


Eldivan Kaymakamlığı’nca yürütülmekte olan Eldivan Zihinsel Özürlüler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Spor Kulübü Derneği’ne uygulanan İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca desteklenen ‘Engellemeyin! Ben de Sizden Biriyim!’ Projesi faaliyetleri kapsamına Eldivan Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü personeli ile öğrencileri, Proje Koordinatörü Musa Özdemir yönetiminde Eldivan Kara Dere Göletlinde 23-27 Mayıs 2016 tarihlerinde Doğa Kampı yaptı. Özel öğrenciler doğa ile iç içe yaşam sevinçleri görülmeğe değerdi.

Doğa Kampına İlçe Kaymakamı Sinan İnaltekin, Kaymakam Beyin Eşi Kamuran İnaltekin, Eldivan Belediye Başkanı Nusret Gökçer, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Abdurrahman Erkan, İlçe Emniyet Amiri Musa Karakaya, Eldivan Toplum Sağlığı Merkezi Doktoru Duygu Aldaç, Çankırı İl Milli Eğitim Maarif Müfettişi Oğuz Özdoğan, Kurum Müdürü Mustafa Ünver, Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Çeviren, Kurum Personelleri, Şabanözü Gümerdin Mahallesi İlkokulu Müdürü Erdal Alaçam, Eldivan Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Engin Gökçe,  Eldivan Çok Programlı Anadolu Lisesi Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmeni Ahmet Akbulut, Eldivan Şehit Üst Teğmen Yılmaz Gülhan Orta Okulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Sinan Dönmez,   Eldivan 100. Yıl İlkokulu Sınıf Öğretmeni İlkin Akbaba, Eldivan İlçe Gıda  Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Mühendisleri, Mengücek Fırat Şeker, Selim Çınar, Ziraat Teknisyeni Muammer Özdemir, Eldivan Kaymakamlığı Personelleri Aydın Göncü, Kemal Gökdere, Süleyman Koşar Eldivan Çok Programlı Anadolu Lisesi Personeli Mehmet Kul ve Eldivan Ziraat Odası görevlisi İbrahim Satılmış Doğa kampına katılarak, bu güzel ve anlamlı günde özel öğrencilere destek oldular.

Eldivan Kaymakamı Sinan İnaltekin, konu ile ilgili olarak; özellikle de özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin diğerlerinden daha özel olarak ilgilenilmesine,  sosyal ve duygusal açıdan gelişimlerine destek olunmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm öğrencilerimizin özgüveni yüksek,   kendilerine yetebilen,  mücadeleci,  sosyal yönü güçlü,  akademik başarı yönünden performansını tam olarak ortaya koyabilen bireyler olarak yetiştirmek önceliğimizdir. Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin de diğer bireyler gibi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda iyi  bir  eğitim  almaları  ve  yaşam  kalitelerini artırmaları önemli hedeflerimizden birisidir. Ailelerin ve öğretmenlerin ilgisi ve desteği ile özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere engel türlerine göre uygun bir eğitim verildiğinde daha başarılı ve daha mutlu olacakları görülecektir. Bu projenin ve bu tür faaliyetlerin engelli bireylerin sosyal ve duygusal gelişimi açısından çok önemli olduğunu, Kaymakamlık olarak özel eğitimi ihtiyacı olan bireylerin her zaman yanında olduklarını ve benzer faaliyetlerin devam edeceğini belirterek, projenin hazırlık ve uygulama sürecinde emeği geçen Proje Koordinatörü Musa Özdemir’e ve  doğa kampına destek verenlere teşekkür etti. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:

0

Haber Eldivan Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Öğren


Eldivan 15 Temmuz Programı
Eldivan İlçemizde 15 Temmuz Şehitleri Anma, Milli Birlik Ve Demokrasi Programı Düzenlendi

Eldivan Gençlik Konserine Davetlisiniz
Bu Cumartesi Günü Gerçekleşecek Olan Eldivan Gençlik Konserine Davetlisiniz

Eldivan’da Komutana Veda Yemeği Düzenlendi
Eldivan İlçe Jandarma Komutanına Veda Yemeği Düzenlendi

Eldivan Kiraz Festivaline Davetlisiniz
Eldivan Kiraz Festivaline Davetlisiniz

Manevi Mekanda Anlamlı Yemek Verdiler
Eldivan Kaymakamlığı Manevi Mekanda Anlamlı Yemek Verdi

Eldivan 23 Nisan Kutlamaları
Eldivan’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

Eldivan’da Öğrencilere Çanakkale Gezisi
Çanakkale Savaşı’ndaki diriliş ruhunu, Eldivanlı Öğrencilerde Yaşadı

Mehmetçiğe Yüzlerce Mektup Yazdılar
Eldivan’da Öğrenciler Afrin’deki Mehmetçiğe desteklerini göstermek için video çektiler Mektup yazdılar

Kurban Öncesi Çankırı’da Ortak Denetim
Çankırı’nın Eldivan İlçesinde Jandarma, Emniyet Ve Tarım Müdürlüğü Ortak Denetimi

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


 

İLÇELERİ

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com