Tarih: 29-10-2018 20:37:22 Okunma 2400 defa
Çankırı - Dağcılar Ilgaz Küçükhacet Cumhuriyet Tırmanışı Yaptı - Çankırı Ilgaz haber18 haberleri

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 95. Yılı Etkinlikleri çerçevesinde Çankırı Valiliğince planlanan IV. Ilgaz Küçükhacet Cumhuriyet Tırmanışı Dağcılık Federasyonu Çankırı Temsilciliği ve Çankırı Dağcılık Kulübü tarafından 28 Ekim 2018 Pazar günü Ankara Bölgesinden 45, Kastamonu Bölgesinden 5, Çorum Bölgesinden 2 ve Çankırı Bölgesinden 6 olmak üzere 58 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Havanın açık, 2000 m. nin üzerindeki zeminin yer yer bir metreye ulaşan karla kaplı olduğu etkinlikte 49 sporcuyla başlayan tırmanışta 46 sporcu zirveye ulaşmıştır. 2546 m.lik zirvede Devlet ve Millet büyüklerimiz ile şehit ve vefat etmiş gazilerimizin ruhuna fatihalar okunmuş ve İstiklal marşımız seslendirilerek hatıra fotoğrafı çektirilmiştir.

Sabah sekizde başlayan tırmanış faaliyeti öğle saatlerinde zirveye ulaşılması ve zirvede yapılan töreni takiben 15.00 sularında kamp alanına ulaşılmasıyla tamamlanmış, katılım belgelerinin takdimi ile etkinlik sonlandırılmıştır.

İl Kültür ve Turizm Müdürü ve TDF İl Temsilcisi M.Kemal Karatatar'ın rehberliğinde gerçekleştirilen etkinlikte herhangi bir olumsuzluk yaşanmamış, yeni etkinliklerde buluşulmak üzere katılımcı gruplar illerine uğurlanmıştır.

Etkinliği programına alan Sayın Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ başta olmak üzere Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Dağcılık Kulübü Danışmanı Prof.Dr. Ramazan YELKEN ve sporcu öğrencilerine, Kastamonu Çorum ve Çankırı’dan katılan sporcularımıza, Çankırı Dağcılık Kulübü ve değerli Başkanı Nuri ERKENCİ’ye çok teşekkür ediyorum.

 

 
Bu haber 2400 defa okunmuştur.

Etiketler :

İlginizi Çekebilecek Diğer Çankırı Ilgaz Haberleri

YUKARI