Çankırı

Bugun...


Tarih: 28-10-2018 18:07:13 Bu haber 3364 defa okunmuştur.Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Başladı Genel - Çankırı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95’inci yıl dönümü kutlamaları, 28 Ekim 2018 Pazar günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan çelenk töreninde Vali Hamdi Bilge AKTAŞ, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet KURUMAHMUT ve Belediye Başkanı Hüseyin BOZ tarafından Anıta çelenk bırakıldı. Törene Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Vali Yardımcısı Zeki KARACA, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, subaylar, polisler, STK Temsilcileri, basın mensupları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Çelenk töreninin ardından Çankırı 100. Yıl Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galerisi’nde “Kurtuluş Savaşımız” konulu fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Sergide, Kurtuluş Savaşımızı anlatan, daha önce hiç görülmemiş çok sayıda yeni fotoğraflar da yerini aldı.
Cumhuriyet Bayramı Kutlama programı, 29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 10.30’da Valilik makamında Vali Hamdi Bilge AKTAŞ’ın tebrikleri kabulü ve saat 11.00’de Milli İrade (Belediye) Meydanı’nda gerçekleştirilecek çeşitli etkinlikler ve tören geçişiyle devam edecek.

Çankırı 29 ekim Cumhuriyet Bayramı Clenk Kayma

Vali Hamdi Bilge Aktaş

Nusret Acar Çankırı

 
Bu haber 3364 defa okunmuştur.

Etiketler :

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


YUKARI