Tarih: 08-11-2018 16:15:33 Okunma 2167 defa
Çankırı Haber18 - Celal Kaman Açıklamalarda Bulundu, Çankırı Spor - Çankırı, haber

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Celal KAMAN, geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdikleri “HER ÇOCUK ÖZELDİR” projesinin amaçları ve çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Celal KAMAN; Çocuklarımızı spora yönlendirmek spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla “2015 yılında planlanan ve 3 yıldır çalışmalarına devam edilen 40 pilot çocuğumuzla çalışmalarımıza yön vererek Çoklu Branş Eğitiminde büyük mesafeler kat ettik, Gönüllü Antrenörlerimizin gözetiminde Ölçme ve Değerlendirme Birimlerimiz Çoklu Branş Eğitimi kapsamında çocuklarımızın yaşları ve hareket becerileri dikkate alınarak değişik branşlara yönlendirilmeleri sağlanmaktadır. Yapılacak yetenek taraması ve seçimi adıyla süreci takip etmekteyiz.
Ölçme ve Değerlendirme birimimiz periyodik olarak uygulanacak antropometrik yapı ve bazı motorik özelliklerin uygun ölçmeler ile test edilmesini ve değerlendirilmesini içermektedir.
Uygun bir yetenek taraması ve seçimi sonrasında ise çocuklarımızı yönlendirdiğimiz branşlardaki eğitimlerinin ardından bazı branşlarda turnuvalara katılmayı planlamaktayız.
“HER ÇOCUK ÖZELDİR” diyerek başladığımız bu projemiz ile; oyunlarla tüm spor branşlarını tanıyacak olan yavrularımız geleceğe spor eşliğinde güvenle bakacaklar.

Proje koordinatörlerinden Boks Milli Takım Antrenörü Ahmet ÇINAR da  “HER ÇOCUK ÖZELDİR projesi kapsamında Çoklu Branş Eğitimi Programının Çocuklara katkısını şöyle açıkladı;
Çoklu Branş Eğitimi Programının çocuklarımızın, beceri gelişimlerinin çok yönlü olduğu ve bazı branşlara ait temel yetilerinin bu dönemlerde verilmesi gerektiğini düşünerek fiziksel okur yazarlık adı altında yaş gruplarına göre çok yönlü gelişimleri hedeflenmektedir.
Çocuklarımızın fiziksel, sosyal, mental gelişimlerinin doğru uygulamalarımız ile takip edilmesi uygun planlamalar ile yönlendirilmesi hedef alınmıştır.

Hareket ve sportif becerilerin gelişmesi için yürüme, sıçrama, tutma, yakalama, fırlatma, atma gibi kaba motor beceriler programımızda yapılandırılmış oyun ve etkinliklerin ön planda tutulduğu programlar oluşturmaya çalıştık.

Yaş gruplarına uygun olarak verdiğimiz branşlarda, el-göz-ayak becerileri, odaklanma süresi, karar verme ve benzeri özellikler geliştirmeye çalışılmaktadır” dedi.

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Celal KAMAN; “Destek olan veliler çocuklar ve gönüllü olarak bu projede yer alan antrenörlere teşekkür ederek projenin başarıya ulaşması için Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini bir kez defa ifade etmişlerdir.

 

 

celal kaman,

 

 
Editör: Çankırıspor

Bu haber 2167 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Çankırı Spor Haberleri

YUKARI