Bugun...Celal Kaman Açıklamalarda Bulundu
Tarih: 08-11-2018 16:15:33 Bu haber 994 defa okunmuştur. + -


Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Türkiye’de İlklere İmza Atmaya Devam Ediyor

facebook-paylas

Celal Kaman Açıklamalarda Bulundu

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Celal KAMAN, geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdikleri “HER ÇOCUK ÖZELDİR” projesinin amaçları ve çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Celal KAMAN; Çocuklarımızı spora yönlendirmek spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla “2015 yılında planlanan ve 3 yıldır çalışmalarına devam edilen 40 pilot çocuğumuzla çalışmalarımıza yön vererek Çoklu Branş Eğitiminde büyük mesafeler kat ettik, Gönüllü Antrenörlerimizin gözetiminde Ölçme ve Değerlendirme Birimlerimiz Çoklu Branş Eğitimi kapsamında çocuklarımızın yaşları ve hareket becerileri dikkate alınarak değişik branşlara yönlendirilmeleri sağlanmaktadır. Yapılacak yetenek taraması ve seçimi adıyla süreci takip etmekteyiz.
Ölçme ve Değerlendirme birimimiz periyodik olarak uygulanacak antropometrik yapı ve bazı motorik özelliklerin uygun ölçmeler ile test edilmesini ve değerlendirilmesini içermektedir.
Uygun bir yetenek taraması ve seçimi sonrasında ise çocuklarımızı yönlendirdiğimiz branşlardaki eğitimlerinin ardından bazı branşlarda turnuvalara katılmayı planlamaktayız.
“HER ÇOCUK ÖZELDİR” diyerek başladığımız bu projemiz ile; oyunlarla tüm spor branşlarını tanıyacak olan yavrularımız geleceğe spor eşliğinde güvenle bakacaklar.

Proje koordinatörlerinden Boks Milli Takım Antrenörü Ahmet ÇINAR da  “HER ÇOCUK ÖZELDİR projesi kapsamında Çoklu Branş Eğitimi Programının Çocuklara katkısını şöyle açıkladı;
Çoklu Branş Eğitimi Programının çocuklarımızın, beceri gelişimlerinin çok yönlü olduğu ve bazı branşlara ait temel yetilerinin bu dönemlerde verilmesi gerektiğini düşünerek fiziksel okur yazarlık adı altında yaş gruplarına göre çok yönlü gelişimleri hedeflenmektedir.
Çocuklarımızın fiziksel, sosyal, mental gelişimlerinin doğru uygulamalarımız ile takip edilmesi uygun planlamalar ile yönlendirilmesi hedef alınmıştır.

Hareket ve sportif becerilerin gelişmesi için yürüme, sıçrama, tutma, yakalama, fırlatma, atma gibi kaba motor beceriler programımızda yapılandırılmış oyun ve etkinliklerin ön planda tutulduğu programlar oluşturmaya çalıştık.

Yaş gruplarına uygun olarak verdiğimiz branşlarda, el-göz-ayak becerileri, odaklanma süresi, karar verme ve benzeri özellikler geliştirmeye çalışılmaktadır” dedi.

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Celal KAMAN; “Destek olan veliler çocuklar ve gönüllü olarak bu projede yer alan antrenörlere teşekkür ederek projenin başarıya ulaşması için Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini bir kez defa ifade etmişlerdir.

 

 

celal kaman,

 

 
Editör: Çankırıspor

Bu haber 994 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Spor Haberleri

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Tasmescit
  Tasmescit
 • Çankırı Merkez
  Çankırı Merkez
 1. Tasmescit
 2. Çankırı Merkez
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
  Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
 • Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
  Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
 • 10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
  10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
 • Çankırı Taş Mescit
  Çankırı Taş Mescit
 • Cumhuriyet Bayramı 2018
  Cumhuriyet Bayramı 2018
 • Çankırı Kalesi
  Çankırı Kalesi
 1. Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
 2. Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
 3. 10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
 4. Çankırı Taş Mescit
 5. Cumhuriyet Bayramı 2018
 6. Çankırı Kalesi
VİDEO GALERİ
YUKARI