Çankırılı Kadınlar Derneği, Anneler Günü Düzenledi

Tarih 13 Mayıs 2013, 22:21 Editör xmen  

Haber: 2085 Defa Okundu   Kat: Genel Gündem


Çankırı - ÇANKIRI


Ana Sayfa

Çankırılı Kadınlar Derneği, Anneler Günü Düzenledi

Çankırılı Kadınlar Derneği, Anneler günü etkinliği düzenledi

Haberin Ayrıntıları:

Çankırılı Kadınlar Derneği, 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 15.00 de Ankara-Saimekadın 75.Yıl Anfi Düğün Salonunda Anneler günü etkinliği düzenledi.

Etkinliğe Çankırılı kadınların yanı sıra çok sayıda kadın katıldı. Programa sunumları ile Konya Tv.Kültür Kervanı sunucusu Sultan ÖZATEŞ, Sanatçılar Asuman EJDER, Başkentli Caner, Aylin AYDINLI ve Yapraklı Bademçay Genç Yaren ekibi katıldı. Dernek başkanı Nermin AYDINLI açılış konuşmasında; Gönlünü kimsesizlere ve güçsüzlere açmış, küçüğünden büyüğüne herkesin annesi olan gönlünü güçsüzler ve kimsesizlere açmış, küçüğünden büyüğüne herkesin annesi olmuş ve herkesin takdirini kazanmış gönlünü güçsüzler ve kimsesizlere açmış, küçüğünden büyüğüne herkesin annesi olmuş ve herkesin takdirini kazanmış yıl gönlünü güçsüzler ve kimsesizlere açmış, küçüğünden büyüğüne herkesin annesi olmuş ve herkesin takdirini kazanmış ın annesi olma teklifimizi kabul eden Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı Genel Başkanı Gülgen DURAL’a sizin adınıza plaketi sunmaktan onur duyarım. Türk aile yapısı ve değerleri günümüzde değişime uğramaya başlamış, aile, anne baba, hısım, akraba kavramları sorgulanır hale geldi. Artık anne-babalar çocuklarının yaşam alanlarından uzaklaştırılmış neredeyse kendi kaderlerine terk edilmeye veya günümüzde moda olan huzurevlerine bırakılmaya başlanmıştır. Kimi özentiden, kimi mecburiyetten kimisi yaşamın kendisine sunduğu ihtişamdan etkilenerek sadece bakım parasını üstlenerek evlatlığını yaptığını düşünen koklamaya kıyamadığı yoksulluk veya sefa içinde büyüttüğü yavrusundan hak etmediği muameleyi görmesi ne kadar acı değil mi?

Onların yerinde olmayı hangimiz isteriz!
Bizim en değerli varlıklarımız olan anne-baba ve büyüklerimize kişi her nerde, hangi makam ve mevkide olursa olsun sahip çıkmalıdır. Onlar utanılacak kişiler olmayıp övünçle, kıvanç ve gururla sahip olduğumuz değerlerdir. Lütfen onlardan ilgimizi eksik etmeyelim. Onların hayır duasını alalım. Bir gün o yaşa geleceğimizi unutmayalım! Dedi.
Nermin Aydınlı konuşmasını;
Hakkın rahmetine kavuşan anne-baba ve büyüklerimize Allah’tan rahmet dilerim. Buraya gelen siz değerli bayanlarımızın bütün anne ve anne adaylarının Anneler Gününü kutlar Çankırılı Kadınlar Derneği yönetimi adına destek veren herkese teşekkür ederim diye sonlandırdı. Konuşmanın arkasından doyasıya eğlenen kadınlara birer karanfil ve çekilişlerle hediyeler dağıtıldı. Gelen konuklar “ Çankırılı Kadınlar Derneği olarak kadınlarımızı bir araya getirdiği ve kadınlarımızın sesi olduğu için teşekkür”  dileklerini ileti.

 


Diğer  Genel Gündem Haberleri

Buyruk Bellona'nın 2 Bin M2 lik Mağazası

Buyruk Bellona'nın 2 Bin M2 lik Mağazası Çankırı Buyruk Bellona Satış Mağazasından Görüntüler

Yeni Öğretim yılı Başladı

Yeni Öğretim yılı Başladı Güneş İlkokulu'nda düzenlenen törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, yeni eğitim ve öğretim yılında ö...
Not: Haber18 sitemizdeki resim yazı ve materyalleri izinsiz alıp yayınlayanlara karşı dava hakkımız saklıdır.( çankırı )