Çankırı Haberleri
Habr18
 

Google Reklamaları

Google Reklamları
 
 Çankırı ÇANKIRI Cankiri

İl Özel İdaresi'nin 2015 Faaliyet Raporu

İl Özel İdaresi'nin 2015 Yılında Yapılan İcraat ve Faaliyetlerine Ait Faaliyet Raporunun Sunumu Gerçekleştirildi

Goole reklam

Haber Detay

İl Özel İdaresi’nin 2015 yılında yapılan icraat ve faaliyetlerine ait faaliyet raporunun sunumu 7 Mart 2016 Pazartesi günü İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Vahdettin Özcan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız ve daire amirleri katıldı.

İl Özel İdaresi‘nin 2015 yılında gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında sunum gerçekleştiren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, “Başarılı bir yıl geçirdik. 2015 yılında 36 milyon öz gelir ve 85 milyon da genel idareden kaynak geldi. 2015 yılı gider bütçesi de 123 milyon TL olarak gerçekleşti. 236 kadrolu ve 29 da geçici işçi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Artık genel idareye gidilerek para isteyemiyorsunuz. Projenizi hazırlıyor ve ona göre para alıyorsunuz. Bu manada çalışma arkadaşlarım gerekli projeleri büyük bir titizlikle hazırlıyor ve yatırımlarımızı ona göre gerçekleştiriyoruz" dedi.

Gerçekleştirilen sunumun ardından konuşma yapan Sayın Valimiz Vahdettin Özcan, “Bugün iki şehidimiz var. Allahtan rahmet diliyorum. Çankırılıların başı sağolsun.

2015 yılını başarılı bir şekilde tamamladık. Köy yollarında sıcak asfalt çalışmalarına da başladık. Köylerdeki vatandaşların yaşam kalitesini artırmak amacıyla parke çalışmasından, kanalizasyona, yoldan suya kadar birçok alanda çalışmalar aralıksız sürüyor. Bu çalışmaları hep birlikte el birliği ile gerçekleştirdik. Huzurevi bahçesine bir hayırsever tarafından camii yapılacak. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz çocuk evlerimizin sayısını artırdı, yaşlı yaşam evi açtı. Modern bir dünyanın yapmış olduğu çağdaş hizmeti sunmak için büyük bir yol kat etti. Allah bu devlete, bu millete zeval vermesin. İl Milli Eğitim yatırımları konusunda çok büyük bir ilerleme gerçekleşti. 2011 yılında İl Milli Eğitim yatırımları 10 milyon iken bugün bu rakam 10 kat artarak 100 milyona ulaştı. Eğitim kalitesini artırmak ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı daha en güzel şekilde yetiştirmek için elimizden gelen gayretin en üstününü sergiliyoruz. Çankırı Devlet Hastanesi yeri ile ilgili karar verilmiş değil. 300-400 yataklı bir şehir hastanesi için gerekli fikir birliğine varıldı. Mayıs ayı içerisinde Ulu Camii tekrar ibadete açılacak. İl genelinde turizm faaliyetlerinin artırılması

 

konusunda gerekli proje çalışmaları devam ediyor. Yıldıztepe, doruk otel ve tuz mağarası gibi alanlarda yatırımlar devam ediyor. Mart ayı sonunda Ulaştırma Bakanı Sayın Binalı Yıldırım‘ın katılımı ile tünelde ilk ışık görülecek. Orta ilçesine kurulacak OSB ile il genelinde OSB sayısı 6’ya çıkacak. Çankırı tarihi açısından önemli yatırımlardan biri olan Yakınkent OSB‘de alt yapı çalışmaları hızla devam ediyor. Birçok firma fabrika açmak için müracaatta bulunuyor. Lastik fabrikası üretime geçti ve günde 4 bin lastik üretiyor. İnşallah 2019 yılında bu sayı 30 bine çıkacak ve 2 binden fazla kişi çalışacak. Akü fabrikası ve çorap fabrikası bu sene faaliyete geçecek. Dünya’nın en büyük akü fabrikası Çankırılılara hayırlı olsun. Türkiye’nin en büyük porselen fabrikalarından birinin izin talebi var. Kabul edersek fabrikayı kurmak istiyor. Bu konuda bizler elimizden gelen gayreti göstereceğiz ve göstermeye de devam edeceğiz. Yeter ki Çankırı gelişsin ve büyüsün. Risk almazsanız asla bir yere varamazsınız. Birçok çalışma ve yatırım risk almayla olur. Gerçekleştirilen tüm çalışmalar için Sayın Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 2016 senesinin 2015‘den daha verimli geçmesini diliyorum. Çankırılıların hakkını sonuna kadar savunuyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, “İlimize atandığınız 2011 yılından beri hepimizi motive den, başarılı ve gayretli çalışmalarınız için minnettarız. Şahsım ve İl Genel Meclisi Üyeleri adına teşekkür eder, esenlikelr dilerim” diyerek Vali Vahdettin Özcan’a teşekkür plaketi takdim etti.

 
 
 
 
 

 
çankırı haber haber18 haber18 çankırı haberler|    @ By Kimim      RSS Kaynağı    |  ANA SAYFA