Çankırı Haberleri
Habr18
 

Google Reklamaları

Google Reklamları
 
 Çankırı ÇANKIRI Cankiri

İzmir’de Yaren Gecesinde Buluşma Daveti

İzmir ile Çankırı arasında bir kültür köprüsü kurulması hedefleniyor

Goole reklam

Haber Detay
Yaren özlemi çeken bütün dostları davet ediyoruz.     
İzmir Fuar Alanı İçindeki İsmet İnönü Sanat Merkezinde   4 Ocak 2014 Cumartesi 19:00 da gerçekleştireceğimiz programımıza tüm İzmir’i, Çankırı’yı   ve Yaren özlemi çeken bütün dostları davet ediyoruz.     
Konuyla Alakalı Dernek Tarafından Yapılan Açıklamada”
İzmir Çankırılılar Yardımlaşma ve Kültür Derneği olarak İzmir’de ilkini düzenleyeceğimiz YAREN GECESİ ile; yaşadığımız şehir ile  doğup büyüdüğümüz, tüm hücrelerimize kadar kültürüyle, örf ve adetleriyle yoğrulduğumuz  memleketimiz Çankırı arasında bir kültür köprüsü kurmayı hedefledik.
İzmir ilimizde yaşayan insanlarca, Çankırı ve kültürü yeteri kadar bilinmemektedir. Dernek olarak bugüne kadar  yaptığımız bütün faaliyetlerimizde; hemşerilerimiz arasında birlik beraberlik ve dayanışmayı sağlamanın yanında, Çankırı’mızı  ve kültürünü de  İzmir’de tanıtmayı, Çankırı ilimizin bilinirliğini arttırmayı amaç edindik.
Çankırı ilimize özgü mahalli esnaf Lonca teşkilatı olan Yaren; kardeş, candan yürekten dost, gerçek arkadaş anlamına gelir. Eline, beline, diline hakim, gerçek sanatkar, hile bilmez, eksik tartmaz doğruluğu kendisine rehber edinen Çankırı esnafının, kalfasından, ustasından görerek, dinleyerek, çırağını yetiştirdiği bir disiplin ocağı, bir okuldur YAREN.
Dernek olarak bizlerde, Ahiliğe dayanan geçmişi ile Çankırı’mıza özgü Yaren Kültürümüzü İzmir’de tanıtmak ve anlatmak istedik. Ege bölgemizin kültürü ile Çankırı kültürünü ve insanını bir araya getirerek, birliğe beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde iki bölge kültürünü kucaklaştırmanın gayreti ve gururu içerisindeyiz.
Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL başta olmak üzere devlet protokolüne, İzmir ve Çankırı Protokol listesine gönderilmek üzere davetiyelerimizi postaya verdik. Bu organizasyonumuzda bizlerden desteğini esirgemeyen Çankırı Valimiz Sayın Vahdettin ÖZCAN, Çankırı Belediye Başkanımız Sayın İrfan DİNÇ ve Milletvekillerimiz Sayın Nesrin ULEMA, Sayın İdris ŞAHİN , Sayın Hüseyin FİLİZ’e  Çankırı Yaren Kültürünü Yaşatma Derneği(ÇANYAD) Başkanı Sayın Orhan ÖZKAN  ve Baş Ağalar ve Yaren Ağalara şimdiden çok teşekkür ediyoruz.
İzmir Fuar Alanı İçindeki İsmet İnönü Sanat Merkezinde   4 Ocak 2014 Cumartesi 19:00 da gerçekleştireceğimiz programımıza tüm İzmir’i, Çankırı’yı   ve Yaren özlemi çeken bütün dostları davet ediyoruz.     
İZMİR ÇANKIRILILAR YARDIMLAŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ
Yönetim Kurulu Başkanı
Av. İbrahim YAYLA


 
Çankırı|    @ By Kimim      RSS Kaynağı    |  ANA SAYFA