Çankırı

Bugun...


Tarih: 06-11-2018 12:18:52 Bu haber 3505 defa okunmuştur.Çankırı'yı Yeşertiyorlar, Eğlenmesini de Biliyorlar Çankırı Üniversite - Çankırı

Dikenli Rehabilitasyon Sahası Yamaçlarda  Kyk Ormanları Yeşeriyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol doğrultusunda KYK Yurtlarında barınmakta olan öğrenciler adına Eldivan yolu Seydi köyü yol ayrımındaki KYK Orman alanına 2016 yılından itibaren yürütülen fidan diki etkinlikleri ile yaklaşık 5.000 fida dikildi. Bu yıl da Çankırı Orman İşletme Müdürlüğü tarafından gösterilen Korgun Yolu üzerindeki sahaya 2.075 adet fidan dikimi gerçekleşti.

Bu yıl Çankırı Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Çankırı KYK İl Müdürlüğüne tahsis edilen Korgun ilçesi sınırları içerisindeki 50.000 M2 alan üzerinde de KYK ormanları yeşerecek. 

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Çankırı İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan öğrenciler ve KYK Personeli dahil 500 kişi 22 araç ile  03.11.2018 tarihinde İl Müdürü Sadık AK, İl Eğitim Koordinatörü Sedat DEMİREL Yurt Müdürü Süleyman Çelik nezaretinde dikim alanına giderek 2075 fidanı toprakla buluşturdu.

KYK İl Müdürü Sadık AK öğrencilere yaptığı açıklamada “KYK Ormanı Oluşturma Projesinin, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünün projesi olduğunu, Türkiye’de eş zamanlı olarak ağaç dikimi yapıldığını, bu proje ile yurtlarda barınan her bir öğrencimizin dikili bir fidanının olmasının hedeflendiğini” belirtti. 

Fidan dikiminden sonra öğrencilerimizle beraber Alpsari göletine ziyaret edildi. Öğrencilerimize burada Halat Çekme, Yumurta Taşıma, Voleybol vb. sportif faaliyetler de bulunduk. Şenlik Havasında güzel ve eğlenceli bir gün geçirdi.

Video Görüntüleri

 

Fotoğraflar 

 

 

Çankırı KYK öğrencileri

 
Bu haber 3505 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Çankırı Üniversite Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


YUKARI