Çankırı

Bugun...


Tarih: 07-11-2018 15:02:44 Bu haber 1339 defa okunmuştur.Bolu ve Gölcük’e Teknik Gezi Düzenlediler Çankırı Eğitim - Çankırı

Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulundan Bolu ve Gölcük’e Teknik Gezi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencileri Turizm İşletmeciliği ve Turist Rehberliği dersleri kapsamında Bolu Yedigöller Milli Parkı ve Gölcük Tabiat Parkına teknik gezi düzenledi.

80 öğrenci ile akademisyenler nezaretinde gerçekleştirilen gezide, öğrencilere Turizm İşletmeciliği ve Turist Rehberliği dersinde öğrendikleri pratik bilgileri uygulama alanında nasıl kullanacakları, tarihi ve turistik mekanları kılavuzluk ettikleri gruplara hangi kronoloji ve hangi özelliklerinin ön planda tutularak bilgilendirme yapmaları gerektiği anlatıldı.

Öğrencilerle birlikte geziye katılan Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mikail Kara, Yüksekokul yönetimi olarak öğrencilerini teorik olarak en donanımlı şekilde iş hayatına hazırlarken, çok hassas ve önemli bir alan olan turizm sektörünün uygulama sahasını da görmelerini ve saha çalışması yapmalarını istediklerini için bu tür teknik geziler düzenlediklerini ve düzenleyeceklerini söyledi.

Kara, “ bize her konuda olduğu gibi bu geziler içinde desteğini esirgemeyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı’ya, üniversite yönetimimize, kaymakamlığımıza ve belediye başkanlığımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 
Editör: TRÖ

Bu haber 1339 defa okunmuştur.

Etiketler :

İlginizi Çekebilecek Diğer Çankırı Eğitim Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


YUKARI