Tarih: 05-01-2019 00:47:11 Okunma 5226 defa
Çankırı - Bir Derste  3 Proje Gerçekleştirdiler. Boz 60 Proje var - Çankırı Eğitim haber18 haberleri

Eğitimde yenilikçi yaklaşımları kapsamında  Atatürk İlkokulu öğrencileri derslerini Çankırı’nın tarihi binası çamaşır hanede işlediler.

Üç projeyi aynı derste işleyen öğrenciler, Tarihi eserleri görüyorlar, Bu derslerde Çankırı’nın ileri gelen ve meslek erbabı olanlar Rol Modelleri ile  birlikte işliyorlar. El becerilerini  geliştiriyorlar.

 

Atatürk İlkokulu öğrencileri  Çankırı’nın tarihi binası çamaşır hanede yaptıkları derste konukları Çankırı Başkanı ve İl Milli Eğitim Müdürü  Muammer Öztürk ile birlikte işlediler.

 

Dersin konusu  Geri dönüşüm malzemelerinden oyuncak yaptılar. Bu oyuncakları da Belediye Başkanı Hüseyin Boz’a ve Milli Eğitim Müdürü Muamer Öztürk’e tarif ederek onlarla birlikte yaptılar.

Başkan Boz aynı masada dersişlediği öğrencilerle sohbet etti ”

Başkan Boz”Bizde Çankırı belediye olarak 60 proje hazırladık. Sizlerde kendilerinizi iyi yetiştirin. Birlikte ülkemiz ve Çankırımız için güzel işler yapalım  dedi

 

Öğrenciler bu şekilde işlenen dersten oldukça memnun oldular.
Ayrıca: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan’ın  yürüttüğü projeden oldukça memnun olduklarını ifade ederek:” Bizde onu destekliyoruz. “Atmıyoruz Geleceğimizi şekillendiriyoruz”Dediler

 

Vdeo Görüntüleri Tarihi Çamaşırhane ve Mimik öğrencilerin ders görüntüleri

 

Fotoğraflar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 5226 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Çankırı Eğitim Haberleri

YUKARI