Tarih: 21-12-2018 16:17:48 Okunma 3310 defa
Çankırı - Belediye Yerli Malı Haftasını Çocuklarla Kutladı - Çankırı Belediyesi haber18 haberleri

Yerli Malı Haftası münasebeti ile etkinlikler gerçekleştiren Çankırı Belediyesi, tutum, yatırım ve yerli tüketimde bilincin artırılması için bu kez çocuklar ile birlikte kutlama yaptı. Yerli Malı Haftası kutlamalarını düzenleyen özel çocuklar ile Çankırı Belediyesi Şehit Eren Bülbül Kreşi öğrencilerinin masalarını yerli malı ürünler süsledi.   
Belediye Engelliler Koordinasyon Merkezi üyeleri ile Belediye Şehit Eren Bülbül Kreşi öğrencileri Yerli Malı Haftası’nı kutladı. Özel öğrenciler Buğday Pazarı Medresesinde kutlarken minikler ise ailelerinin hazırladığı yiyecek ve içeceklerle kreşlerinde bir kutlama yaptı. Belediye bünyesinde ritm dersleri alan özel öğrenciler, etkinlikte şarkılar söyleyerek eğlendi. 

Minikler Büyüklere Örnek Oldu 
Çankırı Belediyesi Şehit Eren Bülbül Kreşi öğrencileri örnek bir davranışa imza atarak “Aferin” dedirtti. Minikler, Yerli Malı haftasında hazırladıkları yerli yiyecekler ile kermes düzenleyerek gelirini Yemen’de mağdur olan insanlar için topladı. Minikler, yiyeceklerin satışı için sabırla stantların başında bekledi.  Belediye Başkanı Hüseyin Boz, çocukların gösterdiği duyarlılığın herkese örnek olması gerektiğini belirtti. 
Bu haber 3310 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Çankırı Belediyesi Haberleri

YUKARI