Bugun...


Tarih: 19-11-2018 15:59:32 Okunma 5520 defaBelediye Mevlid Kandili Programı Düzenledi  Çankırı Belediyesi - Çankırı

Çankırı Belediyesi, Mevlit Kandili için özel bir program düzenledi. Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde düzenlenen programa çok sayıda vatandaş katıldı. Program sonunda hem katılımcılara hem de mahalle sakinlerine Kandil simidi dağıtıldı. 
Çankırı Belediyesi, Hz. Muhammed (SAV)’in doğduğu günü “Mevlit Kandili Özel Programı” ile kutladı.  Program kapsamında; Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Mevlid-i Şerif, naatlar ve ilahiler okundu, ney dinletisi gerçekleştirildi. Peygamber Efendimizin yaşantılarından ve öğretilerinden kesitlerin de sunulduğu programa katılan vatandaşlara sakal-ı şerif de gösterildi. 

Mahalle Sakinlerine Kandil Simidi Dağıtıldı
Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde Kuran-ı Kerim ve Arapça kurslarına katılan kursiyerler tarafından hazırlanan Mevlit Kandili Özel Programı sonrasında katılımcılara ve mahalle sakinlerine kandil simidi dağıtıldı. Çankırı Belediyesi olarak Peygamber Efendimizin doğum gününü paylaşım ve dayanışma içerisinde kutlamak istediklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Boz, “Peygamber Efendimizi daha iyi anlamak ve anlatmaya ihtiyacımız var.  Bugün, güzel ahlak ve iyi yaşamak üzerine daha fazla düşünmemiz ve Peygamber Efendimizin sevgisini daha fazla feyz almamız gereken bir gün. Bu vesile ile Mevlit Kandilinin tüm insanlığa sevgi, saygı, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyor, başta hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Mevlit Kandilini kutluyorum.”  ifadelerini kullandı.

 

 

 

Çankırı Belediyesi Haberleri
Bu haber 5520 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Çankırı Belediyesi Haberleri


kangiri,kangırı,Çankırı kent merkezi/cankiri,Turistik yerler çankırı Çankırı Belediyesi-haber18.com/çankırı-haber Çankırı haberleri,çankırı haber,ÇANKIRI,CANKİRİ,CANKİRİ HABER,HABERLER ÇANKIRI,haberçankırı,çankırı haber sitesi,haber,çankırı merkez 18100 şehir merkezi,Turistik yerler Çankırı çankırı
YUKARI