Bugun...
Ana Sayfa  »  Çankırı Belediyesi  »  Belediye Hanımlar Lokalinde Yerli Malı Haftası
Tarih: 18-12-2018 17:04:53 Bu haber 2897 defa okunmuştur.çankırı - Belediye Hanımlar Lokalinde Yerli Malı Haftası  Çankırı Belediyesi

Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası münasebeti ile Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi üye ve kursiyerleri tarafından düzenlenen etkinlikte yerli ürünlerin kullanımına ve tüketilmesine dikkat çekildi. Etkinlik kapsamında hazırlanan yiyecekler, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıldı. 
Yerli Malı Haftası’nı fırsat bilen Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi üye ve kursiyerleri yerli tüketime, bilinçli tüketiciye, israf ve açlık konularına dikkat çekmek için hazırladıkları yerli ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Özenle tabaklara konularak paketlenen ürünler, ikramda bulunulan aileleri de mutlu etti. Dağıtımın ardından üye ve kursiyerler, kalan yiyecekleri arkadaşları ile paylaşarak Yerli Malı Haftası’nı kutlamaya devam etti. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, önemli gün ve haftaların gelenek ve görenekleri yaşatmak adına fırsat olduğunu belirterek Belediye bünyesindeki kurslardan ve mekânlardan faydalanan Çankırılı hanımların hem sosyalleşmelerinin hem de hazırladıkları yiyecekleri ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile paylaşmalarının takdir edilecek bir davranış olduğunu söyledi. Boz, yerli malı kullanımına dikkat çekerken paylaşmanın ve kaynaşmanın güzel bir örneğini yaşatan herkesi tebrik etti. 

 

 

 

 

 
Bu haber 2897 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Çankırı Belediyesi Haberleri

YUKARI